Олександр Аронець
Політичний експерт. Депутат Київської обласної ради. https://www.facebook.com/oleksandr.aronets
07.05.2015
14068
3

Депутати покривають корупцію в чинному уряді!

На сьогоднішньому засіданні робочої групи із розслідування багатоміль'ярдної корупції в уряді Яценюка відбувся тотальний саботаж з боку народних депутатів-членів коаліції, а фактично покривання корупції в чинному уряді. Окрім того відбувся переворот, депутати від коаліції переобрали керівника робочої групи.
Причиною тому стало намагання голови робочої групи Олега Осуховського донести до громадськості факти корупції з боку теперішнього керівництва аграрної галузі - міністра від "Самопомочі" Олексія Павленка. Як тільки Осуховський почав зачитувати схеми з цифрами, які свідчать про корупцію, члени коаліції вийшли з зали.

Нові факти корупції співпали з періодом, відколи Міністерство аграрної політики та продовольства очолив Олексій Павленко - бізнес-партнер нардепа від "Самопомочі" Івана Мірошниченка, колишнього радника М.Присяжнюка - аграрного міністра в уряді Азарова. Одночасно, до керівництва ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація" були залучені менеджери приватних аграрних компаній, пов'язані спільними бізнес-інтересами з нардепом І.Мірошниченком.

Зокрема Олег Осуховський озвучив такі факти:

. Державна продовольчо-зернова корпорація України
- збитки 162,3 млн. грн. внаслідок зайвої сплати страхових платежів ПрАТ "СК "Гарант Престиж";
- безвідсоткове кредитування компанії "Гранум Інвест" у сумі 521,9 млн грн за непоставлене зерно, яке здійснили ДПЗКУ" Якубович та Бровді (очільник закарпатського "Народного Фронту") в передостанній день свого перебування на посаді.
Крім порушень, оприлюднених М.Гордієнком, є інформація про багатомільярдні зловживання вже новим керівництвом ДПЗКУ, оприлюднені інтернет-виданням "Главком" з відповідними підтверджуючими документами.
Зокрема, це:
- закупівля 55 тис. т. кукурудзи у Noble Resources за завищеною ціною, що призвело до збитку у 852 тис. дол.;
- зміна умови визначення ціни в китайському контракті без погодження з Урядом (тобто, зменшення ціни кукурудзи з 400$ до 300$ за тонну), внаслідок чого втрати за 13 років контракту можуть становити 4 - 5 млрд. дол.;
- кредитування приватних компаній за рахунок державної компанії, а саме: 100% передплати (більше 160 млн. грн.) у вигляді заставних складських свідоцтв приватним підприємствам, до яких мають відношення сьогоднішні менеджери ДПЗКУ.
Таким чином, є всі підстави стверджувати, що сьогоднішнє керівництво аграрної галузі свідомо доводить Державну продовольчо-зернову корпорацію до банкрутства з метою віддати її на приватизацію.

Фактично відбувається переливання фінансових ресурсів з державних підприємств в приватні. Робиться це не лише з метою вкрасти державні кошти. Головна мета - це підготувати державні підприємства до приватизації, попередньо "сформувавши" думку про те, що держава не є ефективним менеджером. І дивним чином, факти кредитування приватних структур (зокрема "Сільгосппродукту" у сумі 160 млн. грн.) та намагання дискредитувати ДПЗКУ зривом виконання контракту з Китаєм співпадають із заявами міністра Павленка про необхідність приватизації державних підприємств аграрної галузі.
Питання: в кого сьогодні є кошти купити ці підприємства? Відповідь - лише у власників приватних аграрний компаній, які сьогодні зайшли у владу і "керують" аграрною галуззю. А це - група аграрних олігархів (зокрема, Бахматюк) та олігархічна група "Самопомочі" на чолі з Мірошниченком і Павленком, які отримали кошти з державних підприємств і збираються їх використати для приватизації цих підприємств.

Під час зачитування Осуховським даних фактів члени робочої групи під проводом народнофронтівця Антона Геращенка вийшли з зали засідань. А після цього відбувся переворот - скинули Олега Осуховського і призначили Борислава Березу. Це означає, що тепер не Олег Осуховський, а Борислав Береза буде з трибуни ВР доповідати про підсумки діяльності робочої групи. А, отже, озвучені Осуховським факти не будуть озвучені у стінах Парламенту. І це ще раз наштовхує на тезу про те, чому Народний Фронт так не хотів створювати ТСК, а наполягав на "робочій групі", атже голову ТСК можна змінити лише голосуванням у ВР, а не підкилимною змовою кількох депутатів.

Очевидно, що депутати від коаліції не хочуть, щоб суспільство чуло про факти корупції з боку теперішнього уряду!

Ну і очевидно, депутат від Народного Фронту Антон Геращенко не хоче чути факти про корупцію уряду, який очолює представник Народного Фронту Арсеній Яценюк.

Повний договорняк. Революція пройшла, але нічого не змінилось.

P.S. І звісно ж, члени робочої групи одразу ж закрили засідання для висвітлення журналістами. Безумовно що журналістам не можна чути правду про корупцію в теперішньому уряді))

P.P.S. Ілюстрація до мого блогу, або як свободівець Осуховський Олег не дав Яценюку і міністру від Самопомочі заробити на державі 5 млрд.$!!Факти і корупційні схеми в ДПЗКУ.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода