Час будувати антидронові вежі? Ворог задіює тактику "невидимості" для ППО

Російські шахеди навчилися літати на наднизьких висотах. Це означає, що стандартні системи ППО ворожих дронів не бачать і не можуть знешкодити. Що робити?

Моніторингові канали повідомляють, що сьогодні вночі російські шахеди літали над Україною і Києвом дуже низько, тому не засікалися радарами і наші засоби ППО (мобільні групи) не знали, де вони летять, де на них очікувати, де їх збивати.

Це, власне, і є черговий етап розвитку дронів. Такий самий, як фпв-ішки на оптоволокні на полі бою. Ворог навчив шахеди літати низько, огинаючи рельєф місцевості, високі будинки, облітаючи високі дерева.

Польоти на низьких, наднизьких висотах - від 20 до 80 метрів - не дають змоги силам ППО виявити цілі...

У цій технології немає нічого нового - вона використовується на крилатих ракетах, на ударних пілотованих літаках з початку шістдесятих років минулого століття. Польоти на низьких, наднизьких висотах - від 20 до 80 метрів - не дають змоги силам ППО виявити цілі, бо радари "бачать" об'єкти тільки в зоні прямої видимості, а Земля, як не дивно, все ж кругла. До того ж, на низьких висотах на безпілотники менше впливає РЕБ. Ну і головне - у світі мало таких комплексів ППО, які здатні збивати ракетами дрони, що летять низько.

Тому ми цілком можемо прорватися до Москви, якщо навчимо наші дрони літати так само низько. Хто в країні займається цією проблемою? Питання риторичне. На фото - німецька вежа ППО у Відні. У роки Другої світової війни було побудовано багато таких веж із радарами, прожекторами і зенітними гарматами. Нам би вони сьогодні дуже знадобилися.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі