Соцмережі - зло? Слово року за Оксфордом: "гниття мозку"

Яку поживу отримує наш мозок від нескінченного споживання рандомного контенту в соцмережах? Найчастіше - нульову, або й відверто шкідливу. Ми вже не можемо обирати, що читати і що дивитися. Що відбувається?

УП пише: Оксфордський словник обрав словом 2024 року "brain rot". Воно відображає занепокоєння щодо нескінченного скролінгу в соціальних мережах та популярності неякісного контенту.

Brain rot (буквально - "гниття мозку") - це передбачуване погіршення психічного або інтелектуального стану людини, що є результатом надмірного споживання контенту, який вважається тривіальним або нескладним

Brain rot (буквально - "гниття мозку") - це передбачуване погіршення психічного або інтелектуального стану людини, що є результатом надмірного споживання контенту, який вважається тривіальним або нескладним. Вперше цей термін використав Генрі Девід Торо у своїй книзі "Волден", який вийшла у 1854 році. (Іконічний чувак, до слова, про нього почитайте на Вікі детальніше). Нова популярність brain rot почалася у 2024 році й використовується для відображення занепокоєння щодо впливу споживання надмірної кількості низькоякісного онлайн-контенту.

Це чиста правда, фейсбук тепер не впізнати. Ще в старі часи без алгоритмів стрічку якось можна було модерувати, додаючи в друзі чи підписуючись на тих, хто генерує якісні пости. Тепер же це чистий рандом + купа контенту, який фейсбук тобі показує, бо так собі хоче. Тупі пабліки, "наукові" і "археологічні" факти, якісь тригерні рілзи і автори з вітаннями, які набувають популярності.

...стрічка стала прямо жахлива. Вона відчутно погіршилась із блокуванням "однокласніків" і "вкантактє", бо всі аудиторії змішались в одну. І тепер нова ітерація знеособлення соцмережі

Цікаво, чи є ще тут окреме втручання фейсбучної модерації із врахування контексту нашої країни, яка воєнний і насильницький контент спеціально розбавляє нейтральними і насильно позитивними постами. Але стрічка стала прямо жахлива. Вона відчутно погіршилась із блокуванням "однокласніків" і "вкантактє", бо всі аудиторії змішались в одну. І тепер нова ітерація знеособлення соцмережі.

Чи може, це вже ментальні тендеції відторгнення і заперечення реальності зануренням у такий контент. Коли посеред уроку геометрії хочеться просто дивитись через вікно на ворону на дереві.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі