Дешевих аптек не буде? Влада влаштовує переділ фармацевтичного ринку

Звісно, як і кожен переділ сфер впливу, ця аптечна афера буде подаватися під соусом демонополізації ринку та боротьби з корупцією. Насправді ж - це означатиме привілеї "для своїх", закриття дрібних аптек і підвищення цін на ліки. Все для людей?

Подумайте, як часто ви заходите до аптеки? Добре, якщо живете у столиці чи великому місті, де є навіть спеціальні програми, які підказують наявність ліків за більш дешевою ціною. А у сільській місцевості? Чи неподалік лінії фронту, яка продовжує просуватися вглиб території України?

Зрозуміло, що доходи аптечних мереж не могли залишити у спокої представників уряду та монобільшості. Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №11493, формально покликаний спросити реєстрацію ліків для централізованих закупівель. Проте, як часто буває в Україні останнім часом, диявол криється в деталях.

Одна з цих деталей - активна участь у просуванні цих норм лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко. Вона ще з 2019 шукає можливості для порозуміння з командою Володимира Зеленського. Тоді це проходило під гаслом "Молодий президент - досвідчений прем'єр", зараз Тимошенко готова взяти на себе брудну роботу з впливу на аптечний ринок. Жага влади і прагнення повернути собі втрачені рейтинги - той ще стимулятор.

Ми сьогодні спостерігаємо прагнення влади перекроїти аптечний ринок командно-адміністративними методами, заборонивши франчайзинг та запроваджуючи квотування постачання ліків одним учасником ринку. Наміри, звісно, добрі: не допустити монополізації ринку, проте насправді це буде означати погрішення якості обслуговування та закриття сотень аптек.

...українські політики в умовах війни продовжують експериментувати над громадянами у соціально чутливій сфері, з високою часткою вірогідності створюючи пріоритети "для своїх"

Можливо, на фронті потрібні провізори та фармацевти, однак в умовах постійного стресу запровадження обмежень у роботі аптек виглядає щонайменше дивним. При цьому не йдеться про зміни у системі продажу ліків за рецептом, на цьому варто наголосити окремо. Однак аптекам планують заборонити продаж дитячого харчування, вітамінів тощо.
Прикро, що українські політики в умовах війни продовжують експериментувати над громадянами у соціально чутливій сфері, з високою часткою вірогідності створюючи пріоритети "для своїх". От тільки зруйновану аптечну систему в умовах війни відновлювати буде вкрай складно.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі