Секрет здорового харчування: не заїдати стрес
Якби людина з 18-19 ст зайшла у сучасний супермаркет - її б приголомшила кількість продуктів, перенасичених цукром, рафінованими жирами та переробленими злаками. Що з цим робити?
На жаль, їжею ми здатні заміщати дуже багато площин з інших сфер життя: сум, тривожність, нудьгу та нерви. Інформації про раціон - багато. Додає невроз. При цьому ж, освіченість в харчуванні - мала.
Насправді, думаю, що ми змушені балансувати між екологічною повісткою та привабливістю продукції. Ми вже це робимо. Тобто здорове має бути красивим, але при цьому доступним, щоб споживачі були готові платити за цю екологічність, користь та баланс нутрієнтів. Тому що головне - просте. Й цільне. Помірне в споживанні.
Дієти типу "ДІЄТИ" не працюють (пардон, хоч це наче моя професія), у кожному виключенні продукту з раціону має бути функція. У переїданні переробленої їжі - також. Доказових систем харчування взагалі 1-2 та й все. І вони скоріш супроводжують діагноз, аніж дають загальну рекомендацію. Але є якість, підходи, стратегії.
Стільки цукру, молочних напоїв та рафінованих зернят, пакування з переробленими жирами ми не їли за всю історію людства
Знаєте, просто подивіться на полицю супермаркету не як сучасна людина, а як хтось із 200-300 річної давнини. Стільки цукру, молочних напоїв та рафінованих зернят, пакування з переробленими жирами ми не їли за всю історію людства - як їмо за останні 70 років.
Коментарі