Захід знову боїться російської ядерки, та чи є для цього підстави?
Путін методично просувається вперед чи не на всіх напрямках. Тим часом на Заході знову почалися розмови про можливість застосування ядерної зброї з боку Росії. От тільки раніше - відповіддю союзників мав би стати розгром ЧФ РФ. А що зараз?
Знову поповзли розмови про можливий ядерний удар. Це, звісно, стало наслідком приходу до влади в США переляканих і стурбованих з цього приводу людей. Про ядерний удар я дуже багато писав тут на каналі в 2022 му і 2023-му. Треба, мабуть, освіжити.
1. Жодних передумов для завдання ядерного удару на сьогодні немає. Так, ми вдарили ракетами по "ісконній землі", але ядерна відповідь буде непомірною ескалацією з боку Росії, і Путін дуже добре це знає.
...Путін не у відчаї. Його м'ясна стратегія, помножена на провал Заходу в забезпеченні нас озброєнням, і реалізації ефективних санкцій - приносить успіх. Він відгризає кілометр за кілометром нашу землю
Більше того, Путін не у відчаї. Його м'ясна стратегія, помножена на провал Заходу в забезпеченні нас озброєнням і реалізації ефективних санкцій - приносить успіх. Він відгризає кілометр за кілометром нашу землю. Він вже не спішить нікуди. Для чого йому завдавати ядерного удару?
2. Є ілюзія про якийсь великий ядерний удар з боку РФ, який все знищить. Це не так. Якщо Кремль таки вирішить завдати такого удару, він може мати два варіанти. Перший - запуск ядерної ракети в Чорне море. Це демонстрація без наслідків, але достатньо серйозна, щоб її не проігнорували. Другий - тактичний ядерний удар на фронті. Це невеликий заряд (за ядерними мірками), який спрямують по позиціях наших військ у полі. Це не мій аналіз, це дані західних розвідтовариств.
3. Згідно з тими планами, що були розроблені на Заході в 22-му році, у разі застосування РФ ядерної зброї в будь-якому форматі, Захід мав відповісти неядерним ударом. Як варіант, розглядалось знищення російського флоту в Чорному морі ( в принципі, ми з цим частково вже і без Заходу впоралися). На жаль, гадаю, що позиції щодо відповіді Путіну на ядерну загрозу сьогодні значно слабші, ніж у 22-му році.
Поки що загроза ядерного удару дуже низька, навіть порівняно з 22-м, коли орки панічно тікали з-під Харкова.
Коментарі