100 ракет - це добре, але де вітчизняна промисловість?

Президент гордо хвалиться першою сотнею ракет, які виробила Україна, українці пишаються значною кількістю дронів, які виробляються на кухнях... Однак - чи зможемо ми досягти перемоги без власної промисловості, адже проти нас - один із найпотужніших ВПК світу?

Президент нещодавно сказав, що Україна цього року виробила перші 100 одиниць ракетного озброєння. Дуже цікаво було б знати - яких одиниць?.. Балістичних ракет великої дальності? Крилатих ракет? Чи ракет "Вільха", чи банальних "Градів", чи протитанкових ракет "Стугна"?

Зрозуміло, що знати нам це не дозволено, це військова таємниця. Але що точно не є військовою таємницею, так це ступінь нашої загальної технічної, інженерної деградації. Не треба себе обманювати кількістю дронів, зібраних домогосподарками на кухні, або новими і новими вітчизняними винахідниками, які щодня з'являються і винаходять на хвилях телемарафону черговий український військовий велосипед.

У країні не виробляються свої автомобілі, кораблі, літаки, верстати, оптичні, радіоелектронні прилади, обчислювальна техніка, зв'язкове обладнання

У країні немає верстатобудування, немає радіоелектронної промисловості, не виробляють практично нічого з матеріалів, крім, мабуть, виробів із деревини, немає якісної інженерної підготовки, мінімально необхідної системи профтехосвіти. У країні не виробляються свої автомобілі, кораблі, літаки, верстати, оптичні, радіоелектронні прилади, обчислювальна техніка, зв'язкове обладнання. І якщо ми виготовили "100 одиниць ракетного озброєння" (що саме по собі круто), то українського в них майже нічого немає - це точно.

У 1939 році в Німеччині розпочалися роботи над авіаційною плануючою бомбою "Хеншель Hs 293", яка стала успішно застосовуватися на фронті з 1943 року. Ця грізна штуковина вважається першою у світі керованою авіабомбою (по-новому - КАБом), і навіть зараз вражає продуманістю і масою технічно досконалих вузлів.

...ми й близько не можемо нічого подібного повторити без китайських комплектуючих на своїх заводах. Хоча раніше, ще недавно, Україна мала одну з найпотужніших у світі індустрій

85 років минуло відтоді, а ми й близько не можемо нічого подібного повторити без китайських комплектуючих на своїх заводах. Хоча раніше, ще недавно, Україна мала одну з найпотужніших у світі індустрій.

Але повернемося до дива німецької військової техніки. Хеншель Hs 293 являла собою фугасну авіабомбу вагою 500 кг, оснащену крилами і ракетним двигуном. Бомба стабілізувалася в польоті за допомогою гіроскопа, а управлялася за радіоканалом з борту літака-носія. Був також варіант управління по дротах - для цього на борту була котушка з дротом довжиною 30 км! Це було придумано задовго до дронів на оптоволокні, але з тією ж метою - долати ворожий РЕБ, щоб не заглушили. Останні моделі бомби забезпечувалися вже відеокамерою для точного наведення на ціль. При скиданні з висоти 1400 м дальність планування Hs 293 становила близько 12 км.

Хто в нас зможе таке повторити? І не треба дивуватися, що нас б'ють - слабких завжди б'ють. Хто не хоче годувати свою армію - потім годує ворожу, хто не хоче воювати за свою країну - потім воює за чужу, а хто не хоче розвивати свою промисловість - потім працює на заводах ворога.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі