Нашим захисникам потрібні РЕРи - хлопці гинуть в навчальних центрах
Удар по навчальному центру під Харковом, що забрав життя і скалічив десятки наших захисників стався через російський безпілотник, який відстежив їх за 40 км від лінії фронту. Що можна зробити, щоб запобігти таким трагедіям?
Відео з безпілотника ворога, нещодавно зняте під Харковом. Відстань до кордону - 39 км, навчальний центр, тренування на полігоні, на який бійців вивозять автобусами серед білого дня. Де їх виявляє безпілотник ворога. І де їх накриває "Іскандер". Підсумок - кілька десятків людей убито або поранено.
Інша історія. Теж нещодавно. Відстань до "стрічки" 40 км, наша чимала колона змушена перетнути відкритий простір із полів і степів близько 20 км. Їдемо вночі, під прикриттям РЕР-розвідки, яка безперервно моніторить ефір. Хлопці засікають "Залу" на відстань 20 км, "Орлан" - 30 км. Спокійно, тихо, приховано долаємо небезпечну ділянку.
...цієї інформації, вочевидь, недостатньо. Звідси й трагічні випадки ударів ворога по наших аеродромах, системах ППО, колонах, полігонах. Немає РЕР - отже, ніхто не знає, що ворожий безпілотник висить над головою, ніхто не вживає заходів, гинуть люди
Сьогодні радіоелектронна розвідка, сканування ефіру має вже стати обов'язковою опцією у військах. Багато говориться про РЕБи, і майже нічого про РЕРи. Є дані про ворожі безпілотники, які надходять із верхніх штабів, але цієї інформації, вочевидь, недостатньо. Звідси й трагічні випадки ударів ворога по наших аеродромах, системах ППО, колонах, полігонах. Немає РЕР - отже, ніхто не знає, що ворожий безпілотник висить над головою, ніхто не вживає заходів, гинуть люди.
Необхідні штатні підрозділи радіоелектронної розвідки в кожній роті. Потрібні навчені фахівці. Потрібно мати дороге обладнання, автомобілі. Війна змінилася, тепер іде війна інтелекту і технічних засобів. Що, батьки-командири, це теж важко зрозуміти?..
Коментарі