Справедлива мобілізація для всіх? Так, у США це працює
У США на випадок війни вже понад 150 років діє так звана "мобілізаційна лотерея". Без винятків і поділу на багатих і бідних. Як це працює?
На фото президент США Рузвельт у 1940-му році проводить національну мобілізаційну лотерею. Хлопець із зав'язаними очима - державний секретар США Генрі Стімсон, який наосліп витягує запечатані лоти з датою народження призовників. Загалом 365 коробочок (спрощене пояснення), які визначать, яких громадян - якого дня народження - мобілізують першочергово, яких - по-друге, і так до кінця. Тому що закон однаковий для всіх.
...мобілізації надавалося таке величезне значення - справедливій мобілізації - що в реалізації принципу справедливості для всіх брали участь найвищі керівники держави
Як бачимо, мобілізації надавалося таке величезне значення - справедливій мобілізації - що в реалізації принципу справедливості для всіх брали участь найвищі керівники держави. Разюча відмінність від нашої дійсності, коли безіменні працівники військкоматів відловлюють майбутніх захисників України на вулицях. Ухилянти висміюють ідею національної мобілізаційної лотереї, коли в армію братимуть не тих, кого воєнком зміг зловити на вулиці, не тих, хто не зміг відкупитися, а виключно за сліпим жеребом.
А ось у Штатах призивають за лотереєю (у разі великої війни) з 1863 року. І американці вважають систему справедливою. Бо всі хочуть жити, незалежно від рівня достатку, освіти, місця в соціумі. За лотереєю американців призивали в армію в роки Громадянської війни, Першої та Другої світової, В'єтнамської війни. Система працює як годинник, не даючи жодного шансу ні дітям Порошенка, ні дітям Данілова, ні дітям Ахметова. Випав щасливий квиток на фронт - гуд бай!
Обліком військовозобов'язаних і проведенням лотереї в Штатах займається незалежне урядове агентство Selective Service System (SSS), яке веде облік молодих людей чоловічої статі у віці від 18 до 26 років, включно з іноземними громадянами чоловічої статі, які проживають на території країни понад один рік, за винятком дипломатів. Ухилення від реєстрації в SSS тягне за собою покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до п'яти років.
...у нас пропонують не призивати тих, хто має великий дохід, отримує велику зарплату і платить багато податків. Це просто дикий феодалізм, майновий ценз. Країна начебто одна на всіх, але вмирати за неї мають тільки бідні
До речі, колись, до 1917 року, в Америці можна було відкупитися від призову за 300 доларів - шалені тоді гроші. Тепер - ні. Натомість у нас пропонують не призивати тих, хто має великий дохід, отримує велику зарплату і платить багато податків. Це просто дикий феодалізм, майновий ценз. Країна начебто одна на всіх, але вмирати за неї мають тільки бідні. Ось такого бути не повинно. Інакше ми точно все втратимо. Воювати не буде за що.
Коментарі