Штати не вірять в контрнаступ? Розбираємось в ситуації
Пʼять пунктів, по яких важливо навести різкість
Перше: США негативно оцінюють шанси на успіх контрнаступу. І що? Це ті ж самі США, які давали 96 годин Маріуполю, 3 дня Києву та два тижні країні. Це ті ж самі США, які не бачили шансів звільнити Херсон. Весь минулий рік Україна доводила світу, що її недооцінюють, а Росію переоцінюють. Тому це проблема аналітиків США, чому вони не роблять висновків з минулого року, а не наша.
Друге: контрнаступ переноситься або взагалі не відбудеться. Будь-який контрнаступ складається з трьох етапів: підготовка резервів, виявлення слабких місць ворога, нанесення удару. Ці етапи не мають чітких дат і годин, тому що кожний наступний етап залежить від успішного завершення попереднього. З того, що я бачу і знаю, попри нюанси, серед яких головні – поставки зброї і погода, поки все гаразд з нашим контрнаступом.
Росіяни не повірили у витік документів і вважають його інформаційною операцією
Третє: ааа, ой-ой – витік секретних документів в США. Вже висловлювався щодо цього, але ще раз коротко. По-перше, більшість документів є аналітичними оцінками і доповідями. Я переконаний, що існують й інші оцінки, які не витекли. По-друге, росіяни не повірили в цей витік і вважають його інформаційною операцією. По-третє, багато що з цього витоку вже втратило актуальність. Наприклад, що Бахмут неминуче захоплять до кінця лютого. Щодо американських помилок – дивіться пункт 1.
Четверте: Бахмут. Місто сьогодні повторює подвиг Маріуполя і Сіверськодонецька. Так, вони були захоплені, але відіграли ключову роль в переломі, який стався минулого року. Маріуполь виграв для нас час, Сіверськодонецьк вимотав ворога. Бахмут зробив і перше, і друге. Я поки оптиміст щодо того, що ворогу не вдасться повністю захопити місто до 9 травня. Але навіть якщо я помиляюсь – для нашої перемоги Бахмут свою місію перевиконав.
Без Китаю ніякої війни на виснаження вони не витримають. А от чи буде Китай – загадка
Пʼяте: в Росії ростуть проблеми. І опитування, і економічний аналіз показує, що в Путіна серйозно ростуть внутрішні проблеми з економікою і соціалкою. Звісно, що вони не сидять без діла, постійно шукають рішення і ще мають трохи запасу міцності. Але станом на зараз тренд падіння дуже чіткий. А це означає, що без Китаю ніякої війни на виснаження вони не витримають. А от чи буде Китай – це поки найбільша загадка цієї війни. Зрештою, якщо буде, то війна вийде на глобальний рівень.
Тримайте стрій та вірте в ЗСУ!
Коментарі