Путін досі має довгі мацаки в Європі
Вчорашня ситуація ще раз підкреслила: антиросійських санкцій недостатньо
В кремлівського спрута все ще довгі мацаки: газпромівські гроші і, ймовірно, компромат ще часів блоку Варшавського договору все ще дозволяють Росії майже вільно діяти в Європі і реалізовувати зухвалі спецоперації.
Вчора наш омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що доктор Йозеф Зігеле, генеральний секретар ЄІО (Євроінституту омбудсмена), член правління ЄІО та заступник омбудсмена Тіролю вивіз до РФ двох евакуйованих до Австрії підлітків з Луганщини, громадян України. По суті, як зазначив Лубінець, це є порушенням статей 49 і 50 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, а також співучастю в діяннях, що підпадають під визначення статті II Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього".
За весь час агресивної фази війни Україні вдалось повернути поки лише 128 викрадених дітей
Владою Австрії розпочате офіційне розслідування щодо дій Зігеле. Але дітей вже викрадено. Повернути назад їх буде дуже непросто: за весь час агресивної фази війни Україні вдалось повернути поки лише 128 викрадених дітей.
В публічній біографії доктора Зігеле, звісно, напряму не написано "стажувався в ФСБ" чи "співпрацював з "Газпромом". Але натомість є цікавий пункт: "Контактує з діячами у сфері економіки й політики... з Російської Федерації (СССР)". В цьому контексті участь Зігеле в спецоперації з викрадення українських неповнолітніх громадян виглядає більш зрозумілою.
Євроінститут як організація усунувся від проблеми і ніяк не відреагував. Президент інституту Драґан Мілков (з відверто проросійської Сербії, хто б сумнівався) проігнорував заяви пана Лубінця. Тож Лубінець, а також майже негайно і Юріс Янсонс (омбудсмен Латвії) та Еріка Леонайте (омбудсмен Литви) демонстративно полишили членство в ЄІО.
ЄС має жорстко перекрити всі контакти агресора з власними громадянами, передусім посадовцями, політичними діячами та бізнесменами
Але вся ця ситуація ще раз підкреслила: прямих і вторинних антиросійських санкцій недостатньо. ЄС має жорстко перекрити всі контакти агресора з власними громадянами, передусім посадовцями, політичними діячами та бізнесменами. Бо Кремль досі через своїх агентів впливу практично відкрито діє на територіях країн, що запровадили нібито жорсткі санкції. Це стосується і подібних нинішній спецоперацій, і політичного впливу, і багатомільйонних бізнесових оборудок в обхід санкцій, через ланки посередників.
Коментарі