2022 рік обіцяє бути "веселим". З якими ризиками зіткнеться світова економіка

11 головних тенденцій

Ну що, китайський забудовник Evergrande таки оголосив дефолт. Минулого року Пекін запровадив нові правила, що регулюють розмір заборгованості великих девелоперів та скоротив фінансування місцевих бюджетів, які виступали замовниками житла. У результаті, нові заходи спонукали Evergrande пропонувати свою нерухомість із великими знижками, щоб забезпечити надходження грошей для підтримки бізнесу на плаву.

Найцікавіше це ставки кредиту. Evergrande залучав їх під 13%! І накопичив понад $300 млрд боргів. Думаєте, чи є шанс випливти? Пишуть, що обурені покупці житла чекають на завершення будівництва 1,6 млн квартир. Постачальникам цементу, фарб та арматури заборгованість із платежів становить понад $100 млрд. Робітники панікують через те, що позики, які вони надали своєму роботодавцю, не можуть бути повернені. Уповільнення будівельної галузі Китаю призвело до обвалу цін на метал (експортний ресурс України).

Обурені покупці житла чекають на завершення будівництва 1,6 млн квартир

Загалом, 2022 рік обіцяє бути "веселим", що ще нам пророкують світові аналітичні агенції:

1. Банк Америки — високу інфляцію.

2. Forbes пише, що найбільший ризик, з яким зіткнеться світова економіка у 2022, — це політика ФРС щодо управління інфляцією.

Рішення ФРС скоротити свою програму купівлі облігацій — це перший крок, але навряд чи його буде достатньо. Зрештою, ФРС доведеться скасувати свою програму купівлі облігацій, що призведе до підвищення відсоткових ставок і, можливо, зупинення економічного зростання. Це вплине і на бульбашки фінансових ринків.

3. МВФ попереджає, що більш високі ціни на сировинні товари та вартість доставки у поєднанні з порушенням глобальних виробничо-збутових ланцюжків посилюють побоювання з приводу стійкості інфляції та стійкості експорту.

4. Всі як один пишуть, що пандемія Covid-19 продовжується.

5. Брак робочої сили продовжуватиметься. Якщо цей дисбаланс збережеться, це завдасть шкоди продуктивності та згодом підірве економічне зростання.

Брак робочої сили продовжуватиметься

6. Порушення ланцюжків поставок продовжиться. Крім поточних порушень у ланцюжку постачання, існують більш глибокі проблеми ланцюжка постачання, які мають бути вирішені компаніями в кожній галузі: де шукати і виробляти і як поширювати по всьому світу.

7. Ще один важливий ризик — відносини між США та Китаєм та політична нестабільність. Стратегічна конкуренція між США та Китаєм посилилася та загрожує викликати глобальну фрагментацію. США та їхні союзники продовжують просувати ініціативи в галузі оборони, безпеки та розвитку інфраструктури в Індо-Тихоокеанському регіоні з метою протидії амбіціям Китаю.

Конкуренція між США та Китаєм посилилася та загрожує викликати глобальну фрагментацію

8. Ще одна точка напруги — Тайвань. Китай посилив тиск на Тайвань з кількох сторін, включно з військовими польотами до розпізнавальної зони Тайваню. Тим часом США збільшили підтримку самоврядного острова. Хоча спроба Пекіна захопити Тайвань силою у 2022 році є малоймовірною, прорахунок залучених сторін може викликати інцидент, який матиме серйозні глобальні розгалуження для міжнародних відносин та світової економіки.

9. При цьому в густонаселеній Азії зберігаються високі ризики кіберзлочинності. Азія особливо схильна до кіберзлочинності через свою велику чисельність населення, щодо низької поінформованості про кіберзагрози, відсутність регулювання розкриття інформації та застарілих і неліцензійних технологій.

10. Ще один ризик Азії — зростання соціальної напруги. Соціальна напруга через Covid-19 та клімат. Азія залишається регіоном світу, найбільш схильним до негативних наслідків зміни клімату. У деяких країнах населення, яке вже незадоволене представницьким урядом, політичними репресіями, корупцією та нерівністю, може бути досить збуджене — через втрачені можливості під час пандемії та подальші затримки у відновленні — звернутися до протесту. Країни, де заворушення можуть перерости в насильство, включають Бангладеш, М'янму, Пакистан та Таїланд.

Ще один ризик Азії — зростання соціальної напруги

11. Не забуваймо про Афганістан. Відхід США з Афганістану поновлює загрозу притулку для терористичних груп. Медійні відділення войовничих екстремістів Аль-Каїди та пов'язаних з нею організацій, а також Ісламська держава Іраку та ас-Шам (ІДІЛ) відзначили передбачувану перемогу Талібану над США та заохочували застосування насильства своїми послідовниками та прихильниками.

А так, озирнувшись назад, рік як рік, нудно знову не буде.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі