Ціна американо-німецької угоди на користь РФ стає усе відчутнішою для Білого дому

Фронт протидії "Північному потоку-2" шириться

На противагу доморощеним "всепропальцям" і "путін-меркель-байден-ферштеєрам" фронт протидії "Північному потоку-2" шириться. Тепер у ньому не тільки Україна з Польщею та Литвою, які й так були у Європі на передньому краї боротьби з путінським потоком.

Голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США Роберт Менендес та 10 його європейських візаві підписали 2 серпня спільну заяву, у якій висловили свою протидію домовленості США та Німеччини щодо газопроводу "Північний потік-2".

11 керівників парламентських комітетів заявили, що завершення будівництва "Північного потоку-2" посилить вплив російського газу в Європі, поставить під загрозу національну безпеку країн-членів ЄС та США, загрожує безпеці і суверенітету України.

Завершення будівництва "Північного потоку-2" поставить під загрозу національну безпеку країн-членів ЄС та США, загрожує безпеці і суверенітету України

У спільній заяві акцентується увага, що завершення "Північного потоку-2" дасть Росії ще один інструмент тиску та шантажу України. Вона продовжує стикатися з жорстокою агресією Росії та військовою окупацією її територій через її проєвропейський вибір. В результаті загинуло понад 14 тис. українців, і щотижня все більше українських солдатів віддають своє життя, щоб захистити свою батьківщину та всю Європу. ЄС та Сполучені Штати повинні працювати разом, щоб посилити санкційний тиск на Кремль для протидії агресії в Україні.

Підписанти відзначають, що потрібно взяти на себе колективне зобов'язання збільшити підтримку безпеки та оборонного потенціалу України, щоб запобігти поглибленню поточної кризи безпеки, що посилює загрози, які створює "Північний потік-2".

Автори заяви наполягають на тому, що будь-які подальші домовленості щодо" Північного потоку-2 "потребують консультацій з усією трансатлантичною спільнотою. Понад те, така дипломатія має відбуватися з урахуванням фундаментального принципу протидії російській агресії...

Отже, ціна американо-німецької домовленості на користь третьої сторони стає усе більш відчутною для Білого дому. А стане ще більшою після ночі 26 вересня (відбудуться парламентські вибори в Німеччині. - Gazeta.ua).

І "маленька Аманда", і "великий Джейк" серйозно прорахувались і підставили "дядечка Джо"

Стає дедалі більш очевидним, що і "маленька Аманда" (Аманда Слоат - старший директор у справах Європи в Раді національної безпеки при Білому домі. - Gazeta.ua), і "великий Джейк" (Джейк Салліван - радник президента США з питань нацбезпеки. - Gazeta.ua) серйозно прорахувались і підставили "дядечка Джо".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"