Молочна сироватка – корисний продукт. Її варто додати у раціон

Це не просто білувата прозора рідина, а багатий цінними білками коктейль

Якщо раптом вас занесе у молочний відділ, і на полицях лежатиме близька родичка молока - молочна сироватка, не проходьте повз, купіть. Ми, урбанізовані люди, вже і забули, що окрім модних йогуртів є ще такі продукти, які вживали наші предки.

Сироватка - це не просто білувата прозора рідина. Це багатий дуже цінними білками коктейль.

Особливістю сироваткових білків є високий вміст альбумінів та глобулінів - лактоальбумінів та лактоглобулінів. Казеїн молока практично весь переходить у сир.

Альбуміни та глобуліни легко засвоюються і у своєму складі містять всі 20 амінокислот, включно із незамінними, які організм людини виробити зовсім не може.

Потрапляючи в наше тіло ці білки виконують різні корисні функції:

- бета-лактогобулін є антиоксидантом і переносить вітамін А до клітин;

- альфа-лактоглобулін переносить кальцій та є позаклітинним десмутагеном (має антиканцерогенний ефект).

Альбумін містить амінокислоту триптофан, яка разом з вітаміном В6, ніацином та магнієм бере участь у синтезі нейромедіатора серотоніна, який контролює процеси обміну речовин та адаптації в організмі.

Миттєво забезпечує м'язові волокна "будівельними блоками" для відновлення після інтенсивних навантажень

Білки молочної сироватки є багатим джерелом сірковмісних амінокислот, так саме тих, які покращують роботу головного мозку, печінки, зменшують прояви стеатозу (ожиріння) печінки, сприяють нормалізації холестеринового обміну, кращому синтезу білків кератину волосся та нігтів (за рахунок цистину та цистеїну), сповільненню процесів старіння. Тому сироватка підходить для всіх людей, особливо для тих, які зайняті розумовою працею, а також активно займаються фізичною активністю - оскільки миттєво забезпечує м'язові волокна "будівельними блоками" для відновлення після інтенсивних навантажень.

Дуже корисна сироватка для дітей: вони швидко ростуть і потребують не лише багато енергії, але і цінних незамінних амінокислот.

У сироватці є лактоза, і, тому вона не підходить тим, у кого є лактозна непереносимість. Проте для всіх інших лактоза є корисною: вона сприяє росту корисних бактерій (лакто- та біфідо-), гальмує ріст хвороботворних мікроорганізмів, а також покращує засвоєння кальцію.

Важливо: сироватка сприяє гарному настрою вдень за рахунок активації серотоніну та міцному сну вночі, оскільки із серотоніну ввечері синтезується гормон мелатонін (дивіться, як все гарно пов'язано).

Сироватка сприяє гарному настрою вдень за рахунок активації серотоніну та міцному сну вночі,

І все ж, якщо щось корисне, це не означає, що його потрібно вживати відрами: достатньо однієї склянки в день.

Лайфхак: сироватку можна заморозити і заморожені кубики додавати до страв та напоїв, робити на її основі різні страви. Проте, я не заморочуюсь, просто наливаю в келих і п'ю.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"