Зеленському треба вже сьогодні домовлятися про "український заповіт Анґели"
Із Берліна президент має повернутися із згодою Меркель завітати до України
Так, невдовзі Анґела Меркель піде з посади канцлера, але остаточно прощатися з нею Володимиру Зеленському не варто. Вона залишатиметься голосом мудрості та безцінного досвіду не лише у внутрішній та зовнішній політиці ФРН, носієм цінної інституційної пам'яті щодо мирного процесу на Донбасі та протидії російській агресії, але й впливовими європейським політиком. Важливо забезпечити наступництво політики Меркель в питанні України там, де це принципово вигідно для наших національних інтересів.
Замість недолугих спроб проведення Зеленським "кастингу" на роль майбутнього канцлера, Банковій слід зосередити зусилля на фіксації критично важливих для України питань у наступній коаліційній угоді (як колись про миротворчу місію ООН на окупованій частині Донбасу). Саме у такій коаліційній угоді, а не на деклараційних популістичних папірцях, має відображатись підтримка України на шляху членства в ЄС та НАТО, відновлення територіальної цілісності України, безпекова допомога, посилена енергетична та секторальна співпраця, сприяння децентралізації. Зрозуміло, що майбутня потужна коаліція у ФРН навряд чи можлива без "партії Меркель", а відтак треба домовлятись вже сьогодні про своєрідний "український заповіт Анґели".
Банковій слід зосередити зусилля на фіксації критично важливих для України питань у наступній коаліційній угоді
Із Берліна Зеленський має повернутися із згодою Меркель завітати до України. Об'єктивно на думку приходить 30-та річниця Незалежності України та саміт Кримської платформи. Без сумніву й іноземні лідери, й українці будуть уважно спостерігати саме за цим елементом. Приїзд Меркель до Києва став би важливим символом підтримки України та сприяв би успіху саміту. Це може статися, якщо Зеленському вдасться переконати канцлера через презентацію чіткого бачення задуму і результативності заходу в Києві.
У свою чергу це рішення стане сигналом і для багатьох інших європейських та світових лідерів щодо доцільності участі у саміті. Отже, успішність подальших зовнішньополітичних кроків Києва багато в чому визначатиметься на полях берлінських переговорів.
Коментарі