Вагітні жінки на 70% частіше помирають від Covid-19, ніж їх невагітні однолітки
Особливо радять вакцинуватись в 2-3 триместрі та в ранньому післяпологовому періоді
Вакцинуватись чи ні від SARS-COV-2 під час вагітності? Коли вакцинуватись? Якою вакциною (типу, у нас ще й вибір є)?
На сьогодні накопичені дані свідчать, що якщо ви вагітна і ви захворіли, то приблизно в 90% випадків ви легко перенесете хворобу, інколи навіть, не помітите... Тоді як у 10% вагітних жінок розвинеться важка форма хвороби з необхідністю кисневої підтримки.
Більш того, вагітні жінки на 70% частіше помирають від Covid-19, ніж їх невагітні однолітки. Особливо, якщо окрім вагітності з жінкою співіснує діабет, ожиріння, хронічні захворювання легень та порушення згортання крові.
Вертикальна передача плоду дотепер рідкісне явище, тоді як високий ризик передчасних пологів, переривання вагітності в ранніх термінах і прееклампсія, все одно робить дитину другою жертвою. І тут, увага! - мама може хворіти легко, а ці наслідки все одно отримати.
Інформації про довготривалий вплив на здоров'я людства поки що нуль
Більш того, інформації про довготривалий вплив на здоров'я людства поки що нуль (я не нагнітаю, я констатую).
Вагітні в дослідницькі групи потрапляють складно, тому вся інфрмація, яка існує по результатам вакцинації вагітних несе наступний меседж: на сьогоднішній день спостережні дослідження жінок, які отримували вакцину з мРНК під час вагітності, не показали підвищеного ризику несприятливих наслідків для матері, плода чи до акушерської ситуації (тобто не викликали передчасних пологів, викиднів і порушень перебігу вагітності).
Нові дані також вказують на те, що антитіла до спайкового білка SARS-CoV-2 - мішені всіх типів вакцин - присутні в пуповинній крові, потенційно захищаючи немовля в перші місяці життя від зараження Covid-19, якщо мати вакцинована під час вагітності.
Що в сухому залишку, після вичитування гайдів та метааналізів?
Існуючі вакцини на території України не реплікуються, тобто не здатні викликати захворювання у матері та дитини
- Користь вакцинації вагітних перевищує ризики.
- Існуючі вакцини на території України не реплікуються, тобто не здатні викликати захворювання у матері та дитини.
- Особливо радять вакцинуватись вагітним жінкам з групи високого ризику по перебігу Covid-19 - ожиріння, вік після 35, діабет, хвороби сердця та легень.
- Особливо радять вакцинуватись вагітним, у яких в родині старші діти відвідують садочок або школу.
- Особливо радять вакцинуватись в 2-3 триместрі та в ранньому післяпологовому періоді.
Коментарі