На Великдень готую панетоне. Випічка відома ще з часів Римської імперії
Процес приготування досить тривалий, але не складний
Трохи дивно та цікаво виходить, але італійський різдвяний хліб готують на наш Великдень. Мова про панетоне – солодкий хліб родом з Мілану, який хоч і готується на Різдво, але дуже нагадує нашу паску. Тому в нас багато печуть панетоне та продають у магазинах напередодні великодніх свят. Ця випічка відома ще з часів Римської імперії, коли хліб підсолоджувався медом, але ж з часом рецепт змінювався багато разів, тож ніхто напевно не може сказати, який рецепт вважати за правильний. Але впевнений, що в цьому випадку важливий не сам рецепт, а той ніжний смак, який ми отримаємо в результаті.
Хоча панетоне й дуже схожий на нашу паску, але все ж технологія приготування трохи відрізняється. Дріжджі спочатку змішують із водою та борошном та залишають не у теплому місці, як ми завжди звикли робити, а у холодильнику. Це називається опара біга. Краще залишити дріжджі працювати у холоді на всю ніч, але мінімум на 4 години. Вони працюють повільніше, тому структура тіста виходить ще більш ніжною та повітряною. Потім до біги домішуються жовтки, масло, борошно, цукор та тісто залишають вистоюватися ще на 4 години. Після чого додають решту інгредієнтів та залишають ще на годину. І наприкінці тісто вистоюють ще у самих формах. Отже, процес приготування досить тривалий, хоч і не такий вже й складний.
До панетоне зазвичай додають цукати апельсинів та лимонів, сухофрукти чи родзинки
До панетоне зазвичай додають цукати апельсинів та лимонів, сухофрукти чи родзинки. Ви можете додавати все це або обрати щось одне. Я вирішив приготувати панетоне з в'яленою журавлиною, мені подобається її кислинка. Прикрашати панетоне теж можна на свій смак, меренгою чи будь-яким кремом, але я захотів залишити цю випічку без прикрас, аби більше відчути її справжній смак.
Інгредієнти:
Для опари біга:
100 г борошна
15 г живих дріжджів
80 мл води
Для першого замісу:
125 мл теплої води
2 жовтки
50 г цукру
250 г борошна
75 г вершкового масла
Для другого замісу:
50 г цукру
2 жовтки
25 г вершкового масла (+ для змащування форм)
1 ст. л. ванільного цукру
2 ст. л. сметани
100 г борошна
2 ст. л. меду (за бажанням)
1 апельсин (цедра)
200 г сухої журавлини
1 дрібка солі
Приготування:
Для опари біга в мисці розведіть в невеликій кількості води кімнатної температури 15 г живих дріжджів, їх подрібніть руками. Трохи перемішайте.
Додайте до дріжджів з водою 100 г борошна. Перемішайте ложкою, накрийте харчовою плівкою. Поставте в холодильник на 4 години, а краще на ніч.
Коли опара підніметься, почніть робити перший заміс. З'єднайте опару зі 125 мл теплої води і добре перемішайте до об'єднання структур.
Вмішайте 2 жовтки, 250 г борошна, 50 г цукру і 75 г м'якого вершкового масла. Добре вимішайте, тісто має стати однорідним і еластичним. Залиште в теплому місці під плівкою ще на 4 години.
Для другого замісу трохи обімніть тісто, що піднялося. Додайте 2 ст. л. меду (за бажанням), 50 г цукру і 1 ст. л. ванільного цукру, 2 ст. л. сметани.
Додайте 2 жовтки, 1 дрібку солі, 25 г вершкового масла і 100 г борошна. Добре перемішайте руками.
Натріть у тісто цедру 1 апельсина, ще раз перемішайте. Залиште тісто для підйому в теплому місці ще на 1 годину.
Додайте 200 г сухої журавлини. Перемішайте, щоб вона рівномірно розподілилася у тісті.
Змастіть форми для панетоне вершковим маслом. Наповніть форми тістом на 1/3, я використовував форму діаметром 12 см. Накрийте рушником і залиште ще на 1 годину для вистоювання. Розігрійте духовку до 180 градусів і випікайте панетоне протягом 30 хвилин. Якщо у вас велика форма, то випікайте трохи довше, приблизно 40 хвилин. Перевіряйте готовність дерев'яною шпажкою, вона повинна бути сухою. Готові панетоне дістаньте з духовки і дайте трохи охолонути у формах, тільки після цього виймайте. Прикрасьте панетоне своїм улюбленим способом, але можна залишити і просто так.
Коментарі