Україна перемогла Іспанію. Але гри в нас немає

Ніколи не вірте тренерам, які кажуть, що нікому грати

Україна схожа на студента, який вивчив один білет і cаме його витягнув на екзамені. Всі радіють, ми заробили гарну оцінку, але предмета ми не знаємо. Гри в нас немає й немає чого тягтися за Іспанією – так володіти м'ячем ми ніколи не будемо. Те, що ми побачили вчора, ми вже бачили під час тренерства Олега Блохіна у матчі з Грецією, коли покійний Гусін вибіг у контратаку і забив єдиний гол. Бачили з Францією, під час тренерства Фоменка, коли ми обіграли їх удома – 2:0.

Це урок нашим теперішнім і майбутнім тренерам, які кажуть, що ми не змогли обіграти слабку збірну, бо вона виставила перед воротами "автобус". Ми вчора не автобус, а два трамваї виставили. За два матчі проти Німеччини й Іспанії Бущан здійснив 18 сейвів. Коли таке було? Іспанці мали п'ятиразову перевагу в моментах і володінні м'ячем. Фактично вони жили в нашому карному майданчику.

Іспанці фактично жили у нашому карному майданчику

Ще один висновок із гри проти Іспанії: ніколи не вірте тренерам, які кажуть, що ми програли, бо не було кому грати. Цим вони виправдовують власну лінь у пошуку гравців. Хто три місяці тому чув про Іллю Забарного? Хто ще місяць тому міг подумати, що Георгій Бущан видасть таку гру? Але ж вони були в тренерів під рукою і ті їх не бачили. Ми зіграли в центрі без Степаненка, Малиновського та Зінченка і виграли.

Тут, до слова, питання про натуралізацію. Хіба вчорашній бразилець так битиметься за Україну, як це робили наші хлопці? Тому питання натуралізації для мене закрите.

Україна завжди перемагатиме грандів, коли будуть чотири фактори перемоги: величезна самовіддача, дисципліна на полі, функціональний стан і гра воротаря. Вчора це все було. Матч з Іспанією нагадав мені часи збірної СРСР, коли в основному складі грали дев'ять київських динамівців. Вчора на полі теж було дев'ять гравців, які так чи інакше були в системі "Динамо".

Загалом хочу привітати команду з перемогою. Але важко уявити, що якийсь солідний клуб купить гравця, який уміє грати лише на відбій. З цієї точки зору наші вчора себе не показали. Тому треба зробити так, як завжди роблять гарні студенти: вивчити урок постфактум, щоби не мучила совість.

Олег Федорчук, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"