Як і де можна зробити операцію безоплатно

У разі невідкладного стану можна звернутися до лікарні без направлення

Зробити операцію безоплатно у державному медзакладі здавалося колись абсолютно нереальним. Фактично завжди треба було доплачувати кошти за анестезію, витратні матеріали чи просто перебування у стаціонарі. Часом це виливалося у чималу суму грошей. Але зі стартом трансформації системи охорони здоров'я на спеціалізованому рівні зробити операцію можна безоплатно.

Що має для цього зробити пацієнт?

Отримати електронне направлення від свого сімейного лікаря або лікуючого медика на проведення операції. Лише за направленням можна скористатися послугою безоплатно.

Звернутися до обраного медзакладу, який має договір з Національною службою здоров'я України на проведення хірургічних операцій у стаціонарних умовах. Коли оберете заклад, в нього краще зателефонувати заздалегідь, аби дізнатися, чи роблять тут необхідне вам хірургічне втручання.

НСЗУ законтрактувала 844 медзаклади на надання послуги хірургічних операцій.

НСЗУ законтрактувала 844 медзаклади на надання послуги хірургічних операцій

Які саме послуги оплачує НСЗУ:

- проведення операції та анестезія;

- інструментальні та лабораторні обстеження;

- за потреби — патоморфологічні дослідження: взяття біопсії чи операційного матеріалу;

- післяопераційний моніторинг, знеболення та подальша медикаментозна терапія;

- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

- медична реабілітація у гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;

- ліки з Нацпереліку лікарських засобів та витратні матеріали;

- харчування у стаціонарних умовах.

У разі невідкладного стану можна звернутися до лікарні без направлення, або викликати екстрену меддопомогу, яка за необхідності доставить до медзакладу.

Допомога у невідкладному стані надається без жодних додаткових умов та безоплатно.

НСЗУ стежить за якістю надання медичної допомоги й для того, аби укласти договір на окремий пакет з програми медичних гарантій, медзаклади мають виконати низку умов — щодо наявності обладнання, фахівців, лабораторних можливостей та іншого.

З квітня по вересень НСЗУ вже виплатила медзакладам 5,5 млрд гривень за хірургічні операції. За цей час було виписано понад 50 тисяч електронних направлень пацієнтам. З них виконані понад 60%, решта були відкладені через карантинні обмеження. Зокрема, через карантин і меншу кількість операцій, зараз фінансування також здійснюється за глобальним бюджетом — тобто заклади отримують кошти незалежно від того, скільки вони встигли провести операцій. Це тимчасове рішення.

З квітня по вересень НСЗУ вже виплатила медзакладам 5,5 млрд гривень за хірургічні операції

Що ще важливо знати пацієнтам про отримання гарантованих медпослуг безоплатно:

- Тут є вся інформація по пакетах, які входять до програми медичних гарантій. Ці послуги пацієнти можуть отримувати безоплатно у закладах, які уклали договір з НСЗУ.

- Тут список всіх таких медзакладів (а також кабінетів лікарів-ФОП).

- Тут алгоритм дій, якщо у медзакладі, який має договір з НСЗУ, відмовляють надавати гарантовану медичну допомогу безоплатно чи просять за це гроші.

- Тут можна переглянути наявність ліків, які лікарні мають закуповувати обов'язково. Вони входять до Національного переліку лікарських засобів. Для пацієнтів ліки з цього списку безоплатні, їх закуплено за кошти платників податків.

Інформація про їхню наявність та залишки всі медзаклади зобов'язані публікувати — або на інформаційних стендах безпосередньо в закладах охорони здоров'я чи на офіційних сайтах регіональних департаментів та управлінь чи на вищевказаному сайті.

Якщо ви чи ваші родичі отримували медпослуги в рамках програми медичних гарантій — діліться своїм як позитивним, так і негативним досвідом. Це допоможе іншим краще знати про те, як і де можна отримати гарантовані медпослуги та ними скористатися, а Національній службі здоров'я краще стежити та дбати про якість медичних послуг.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"