"Слуги" обрали для себе красиву картинку замість виконання закону

У червоному корпусі знаходиться юридичний факультет. Приклад для студентів – поганий

Київський осередок партії "Слуга Народу" 20 вересня провів збори на території головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На них був присутній президент Володимир Зеленський. Представили список кандидатів на вибори до Київської міської ради. 21 вересня студенти університету вийшли на протест. Партії, їх члени, депутати чи кандидати у депутати не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти, відповідно до статті 31 Закону України "Про освіту".

Багато партій хочуть провести свої з'їзди у якомусь знаковому для Києва місці. Безумовно таким є університет Шевченка. Проблема у тому, що це є порушенням закону. Перед його виконанням красива картинка виявилася пріоритетом. Очевидно закон був партії відомий і вона могла його виконати. Ми ж в університетах хочемо навчати студентів тому, що законів потрібно дотримуватися, верховенству права. У червоному корпусі знаходиться юридичний факультет. Приклад для студентів – поганий.

Я не юрист, але як громадянин скажу: має бути політична відповідальність. Кияни можуть легко її висловити на місцевих виборах. Виборець має врахувати цей момент, обираючи за кого він голосує.

Використання вузів у передвиборчих кампаніях - давня практика, масове явище. На щастя, в останні роки його стало менше. Суспільство має жорстко давати відсіч усім спробам втягнути університети у політику. Університети, які мають академічну автономію, повинні у першу чергу давати відсіч таким спробам. КНУ мав це зробити. Було б цікаво почути відповідь університету.

Правила гри мають бути рівними для всіх політичних гравців

Правила гри мають бути рівними для всіх політичних гравців. Не зважаючи на те – вони у владі чи опозиції. Правляча партія особливо має давати приклад усім іншим.

Мало хто робив партійні з'їзди в університетах. Це щось новеньке. Політики хочуть покрасуватися у поважному середовищі. Якщо партія порушує закон – отримує менше голосів на виборах, вилетить з рад усіх рівнів і на цьому історія для такої політсили завершиться. Тоді порушувати припинять.

Іван Примаченко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі