"Их там нет": Україна вже веде переговори з ДНР і ЛНР

І знову про безглуздість і злочинність Мінських перемовин

3 вересня відбудеться чергове засідання Тристоронньої контактної ґрупи.

Є відомий вислів: практика – критерій істини. На жаль, це якраз той випадок, коли практика підтверджує безглуздість всієї цієї "тристоронньої" історії. Досі засідання ґрупи не дали жодних позитивних результатів. І треба бути вкрай наївним, аби вважати, ніби щось зміниться.

Засідання Тристоронньої ґрупи вигідні тільки Росії, оскільки поступово підводять до легітимації ДНР і ЛНР. І водночас – нюанс. Звернімо увагу на офіційну назву цієї ґрупи: "Контактна ґрупа з мирного врегулювання ситуації на сході України". Феєрія! Правда?

Сама назва цієї ґрупи – точне цитування російського пропагандистського дискурсу. Є схід України і там відбувається конфлікт, а вся стурбована міжнародна громадськість намагається посприяти його врегулюванню. Одне слово, "Их там нет".

Але факти свідчать про інше: є Крим і схід України, які, шляхом здійснення воєнної аґресії, окупувала Росія. Крим анексувала, а на окупованих територіях Донецької та Луганської областей створила колабораціоністські режими, так звані ДНР і ЛНР.

Відтак у мене питання, яке ставлю вже шість років: якщо в рамках міжнародних переговорів замовчуються політичні факти і поготів – їм дається хибне тлумачення, яке вигідне країні-аґресору, – то навіщо Україні такі переговори? Правильно: за здорового глузду і за чіткого розуміння українських національних інтересів, за неухильного виконання Конституції у жодні подібні переговори Україна не вступала б. Однак ситуація геть протилежна. Петро Порошенко втягнув Україну в неприйнятний формат переговорів, а Володимир Зеленський, який обіцяв бути трунарем свого попередника, – їх продовжив.

Петро Порошенко втягнув Україну в неприйнятний формат переговорів, а Володимир Зеленський, який обіцяв бути трунарем свого попередника, – їх продовжив

У коментарі Еспресо.TV від 2 вересня Леонід Кравчук – новий очільник української делегації – робив великі очі: на всіх документах Тристоронньої ґрупи підписи представника ОБСЄ, України, ДНР, ЛНР і спостерігача – Росії. І що з цим робити? – запитує пан Кравчук. Вочевидь, це питання свідчить про те, що він не знає як бути з цією ситуацією. А ситуація кваліфікується однозначно: Україна вже вступила в переговори з колабораціоністськими режимами. Вони тривають уже шість років. І подальші контакти тільки крок за кроком посилюють їхню легітимність, бо ж не можливо ігнорувати факт існування того, з ким ти ведеш перемовини, чиї умови виконуєш, від кого очікуєш виконання власних пропозицій.

Така реальність: невтішна, безглузда й антиконституційна.

Мінський процес – це нонсенс. З цих переговорів, під час яких, по факту, здаються інтереси України, треба виходити. І це очевидно. Для всіх. Окрім пана Зеленського.

Я ось думаю: може, нам вже час думати про іншого президента? І це не тільки питання, а майже конструктивна пропозиція.

Валентин Бушанський, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода