Наша система освіти, ніби районне весілля з тамадою і конкурсами

Світ правил, звичаїв, ритуалів та інших забобонів

Черговий рік поспіль, сьогодні вранці ми прокинулися під "Червону руту", яку на всю котушку включив місцевий аудіотехнік у школі по сусідству. Школу колись відкривав сам Янукович. Визирнули з вікна і насамперед побачили вчительок у білому, із зачісками у вигляді корабельних щогл, що стоять на ганку, поруч з районним депутатом у білій колгоспній сорочці з короткими рукавами.

Депутат прийшов розповісти дітям про свій нехитрий життєвий досвід і заодно поагітувати їхніх батьків. Внизу, біля підніжжя ганку стояли діти. Батьків у шкільний двір не пустили в зв'язку з пандемією, і в якийсь момент дітей забрали на шкільний стадіон, залишивши батьків за парканом.

І у нас з Оленою стислося серце, тому що ми уявили, як серед ось цих маленьких грудочок з рюкзачками стоїть наша дочка Оливка, якій у школу через рік. Яка, зробивши ще кілька кроків, на довгі роки потрапить в м'ясорубку нашої системи освіти, що складається як зі світлих і мудрих викладачів, яких меншість, так і закостенілих і недорікуватих маргіналів, ім'я яким легіон. Останні, виконуючи шкільну програму, усіма силами почнуть занурювати нашу дочку в світ правил, звичаїв, ритуалів та інших забобонів.

Британський парламент закликав готувати школярів до конкуренції зі штучним інтелектом. Парламент Великої Британії вважає, що система освіти повинна адаптуватися до мінливого ринку праці і відмовитися від викладання застарілих навичок, щоб не сформувати клас "непотрібних людей". По суті, автоматизація людських робочих місць — це питання вже не найближчого майбутнього, а сьогодення.

Британський парламент закликав готувати школярів до конкуренції зі штучним інтелектом

Але дивлячись на школу навпроти нашого будинку, ми подумали, що там так не вважають. Там все йде своєю чергою — з року в рік, з покоління в покоління. Наша система освіти склеєна колосальною кількістю традицій і ритуалів, немов районне весілля з тамадою, салатами, горілкою і конкурсами.

Раптово музика стихла і з динаміків пролунав гучний голос: "Дорогі учні, шановні батьки! Ласкаво просимо в новий навчальний рік! З новими знаннями — в світле майбутнє!". І ще через кілька митей почався новий навчальний рік.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"