Зеленський дав зелене світло олігархам. Це дорого обійдеться українцям

Цікаво бути президентом. Можна і пошту бабусі відносити, і футбольні клуби створювати

Володимир Зеленський відродив футбольний клуб "Кривбас". А чому б ні, коли ти президент. Можна і рідну футбольну команду воскресити, і змусити когось за це платити. Круто бути президентом. Можна і пошту бабусі відносити, і футбольні клуби створювати. Цікаво бути президентом. Тільки б оце не змушували працювати.

А ще президент каже, що "ми зробимо все можливе, щоб першість України з футболу знову стала справжнім святом для людей. Щоб новими перемогами на найвищому рівні уболівальників знову радували "Дніпро", харківський "Металіст", львівські "Карпати", одеський "Чорноморець", луцька "Волинь", ужгородська "Говерла", запорізький та донецький "Металурги", чернівецька "Буковина", звичайно – сімферопольська "Таврія", а також багато інших".

Схоже, що президент слухає людей. Наприклад, нещодавно один громадянин України, Максимов, тренер полтавської "Ворскли" сказав, що доля футболу в Україні в руках президента. Він має лише зібрати десяток олігархів і дати їм зелене світло. Чесно все людина сказала.

Схоже, президент почув. Світло дав. Зелене?

І що це буде за зелене світло для олігархів? Бо фінансування футболу в Україні, щоб футбольні клуби знову купляли стоси бразильців, це завжди була олігархічна іграшка. На яку олігархи витрачали "зайві" гроші. Наприклад, можеш взяти кредит в банку, іноді в своєму, за рахунок депозитів і фінансувати цим футбол. Чому б і ні? Тим більше, нещодавно олігархічним консенсусом звільнили голову Нацбанку. Чи може пільги хтось отримає? Чи знову приватизація буде лише для тих, хто володіє футбольними клуба в Україні?

Фінансування футболу в Україні - це завжди була олігархічна іграшка

Останні роки футбол в Україні поступово вмирав. Бо у олігархів не було цих зайвих грошей. Їм не давали ж, напевно, зелене світло. При цьому, на кінець 2019 року середня зарплатня українців у доларах була найвищою за всю історію України. Тобто футбол вмирав не тому, що у людей стало менше грошей. А тому, що менше грошей стало у олігархів. Менше зайвих грошей. Безкоштовних. В тому числі завдяки реформам. Очищенню банківської системи. І так виходить, що якщо десь стало менше грошей, то в іншому місці їх стало більше. І так виходить, що на всіх олігархічних телеканалах дуже не любили МВФ. Особливо на тих каналах, власники яких до цього любили футбол, а зараз перестали.

А що зараз? Президент дав якесь зелене світло? В олігархів мають знову з'явитись якісь зайві гроші? Щоб футболісти радували?

У Великій Британії можуть бути сильні команди. Бо там футбол – це бізнес. І вони заробляють гроші. В Україні можуть бути тільки тоді сильні команди, коли олігархи будуть гратися в свої ігри і витрачати мільйони доларів на них. Але тут питання – де ж вони їх візьмуть.

І не кажіть, що в них багато і вони завжди можуть поділитися. Ні. Якщо олігарх витрачає на "суспільне благо" по запиту політика, то він потім у суспільства візьме в сто разів більше. І це стосується усього, як "швидких", так і футболу.

І скільки ж буде коштувати нам всім повернення українського футболу на рівень "до Майдану"? І чи усвідомлює цю ціну президент?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі