Олександр Соколовський
Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості
29.07.2020
1221

Кабмін поховав проєкт "Пакунок малюка" і намалював цікаву "спеціальну" схему

Проблеми вітчизняних виробників пропустили повз вуха

Кабмін поховав проєкт "Пакунок малюка". Цей проєкт запустили у вересня 2018-го спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Він мав на меті забезпечити новонароджених і їх молодих мам всім необхідним у перші місяці після пологів (памперси, одяг, білизна, засоби гігієни та інше - всього 60 предметів і виробів).

Проєкт давав можливість заощадити молодим батькам час (а в умовах карантину ще й не ризикувати і менше контактувати) і гроші (закупівля здійснювалася за дуже жорсткими оптовими цінами, в роздробі все це коштувало на 50-200% дорожче). А підприємствам, які беруть участь у програмі, давав можливість мати стабільне замовлення і робочі місця (було задіяно понад 1000 осіб тільки в легкій промисловості).

Мінсоцполітики не змогло здійснити закупівлю на друге півріччя і рекомендувало міністерці Марині Лазебній відновити закупівлі бебі-боксів через ЮНОПС (офіс ООН з управління проєктами), який попередні два роки чітко справлявся із завданням.

Проте сьогодні почув у прямій трансляції, що міністерка внесла в порядок дня раніше ніким не анонсовану і несподівану постанову, яка передбачає заміну "пакунків малюка" на грошову компенсацію в 5000 грн. При цьому далі озвучили вкрай цікаву для когось схему:

- всі закладені на цю програму в бюджеті 1,2 млрд грн потрапляють поки на спеціальний рахунок Приватбанку;

- мами отримають не гроші, а спеціальні соціальні картки за якими зможуть витрачати ці 5000 грн;

Мами отримають не гроші, а спеціальні соціальні картки за якими зможуть витрачати ці 5000 грн

- витратити їх можна буде не де вони підберуть собі необхідні дитячі вироби, а в спеціальних магазинах роздрібної торгівлі по невідомому поки списку;

- ці спеціальні магазини будуть мати спеціальну номенклатуру на зазначені дитячі товари.

І ось відразу питання:

- хто буде відбирати ці спеціальні роздрібні магазини для "пілотного проєкту"?

- хто і як буде формувати їх асортимент?

- хто контролюватиме якість дитячих виробів у цих спеціальних магазинах? (А в текстилі заміна натуральних тканин на суміш з поліестру або чистий ПЕ - вкрай поширена річ за бажання здешевити виріб)

- що робити жителям сіл і маленьких містечок, де не буде таких магазинів?

У результаті прем'єр дав 3 дні на доопрацювання і постанову прийняли. Проти виступив лише директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, але його аргументи, що під озвучену раніше програму ряд підприємств інвестували серйозні кошти, набрали співробітників, а тепер це все піде на дешевий китайський чи турецький продукт, без найменшого контролю якості, прем'єр-міністр і міністерка соцполітики пропустили повз вуха! Подумаєш, чергові проблеми якихось там вітчизняних виробників, коли тут така цікава "спеціальна" схема намалювалася! Про яку, ще раз підкреслю, ніхто раніше і близько не чув. А народилася вона у надрах Мінсоцполітики кулуарно і без найменших публічних обговорень і консультацій...

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода