Захоплення заручників у Луцьку дуже нетипове, як і злочинець

Доводиться припускати і версію інсценування

На просторах інтернету у 2014 році була викладена книга Максима Плохого "Філософія злочинця. Апологія свободи. Антисистема".

Чи справді та людина, яка захопила зараз автобус, і є автором цього тексту - поки невідомо. Книга, як би це делікатно сказати, безсистемний набір так би мовити філософських думок малоосвіченої в цій царині людини поєднаний з автобіографією. Автобіографія, швидше за все, дуже прикрашена або взагалі вигадана. Події відбуваються в Україні і ніби то пише людина, яка відбуває покарання у в'язниці.

Тепер щодо самого захоплення.

У нашій державі вкрай рідко вчиняються захоплення заручників за таким сценарієм. За останні 10 років у реєстрі судових рішень є лише 21 вирок за захоплення заручників. Серед них лише один випадок, коли були взяті у заручники пасажири автобуса. Це було у селі Щасливцеве Генічеського району Херсонської області. Тоді зловмисник змусив водія змінити маршрут автобуса, погрожував йому розбитою пляшкою та вимагав зустрічі з прокурором. В процесі слідства з'ясувалось, що злочинець був під дією наркотичних речовин.

У нашій державі вкрай рідко вчиняються захоплення заручників за таким сценарієм

Всі інші вироки по захопленню заручників - це дуже конкретні вимоги, зазвичай, гроші. Майже всі випадки - це організовані групи, які на цьому заробляли. Рідше трапляються поодинокі наркомани чи крадії, які беруть у заручники випадкових свідків на місці злочину і вимагають від тих мовчання.

У даному випадку в Луцьку вимоги зловмисника вже говорять про його неадекватність - звернення до всіх гілок влади з вимогою у чомусь там зізнатись. Натомість людина все ж таки готувалась, мріяла про славу - адже в поліцію він заявив сам, вчинив це вранці у вівторок, щоб у ЗМІ було вдосталь часу це висвітлювати.

Щоправда, після історії з Бабченком, не хочу, але доводиться припускати і версію інсценування. Тим більше, що розгон у пресі неабиякий. Є заява президента, міністр МВС вилетів на місце події. Але сподіваюсь, що така реакція влади продиктована цінністю життів заручників.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"