Монзуль мала допомогти "Ворсклі" дотягти до серії пенальті

У нашої футбольної влади залишилася одна бригада арбітрів, готова судити так, як треба

У роки мого дитинства ходив анекдот про любов Лєніна до дітей. Ця любов доводилася прикладом зустрічі згаданого Лєніна із дівчинкою, якій він сказав "Добрий день!". А міг би і бритвою по горлу.

Точно так само можна говорити про роботу футбольної арбітрині Катерини Монзуль у вчорашньому фіналі Кубку України між київським "Динамо" і полтавською "Ворсклою". Що з того, що вона не зарахувала чистий гол у ворота "Ворскли"? Що з того, що у другій половині гри жінка із свистком щонайменше п'ять разів "не побачила", що м'яч йшов за лінію не від киян, а від полтавців? Що з того, що давала штрафні у бік "Динамо" за те, що гравців команди збивали з ніг суперники? Що з того, що зупиняла атаки киян запізнілими свистками на їхню користь? Зате Катерина Монзуль не зробила головного – не призначила у ворота "Динамо" пенальті на останніх хвилинах гри. Ба більше – навіть не вилучила нікого із динамівців з поля на перших хвилинах гри, як зробила це у Дніпрі три місяці тому!

Тому і не мають динамівці претензій до арбітрів! Бо знають, що могло бути набагато гірше! І нічого би нікому за це не було

Тому і не мають динамівці претензій до арбітрів! Бо знають, що могло бути набагато гірше! І нічого би нікому за це не було. Ми якось не помітили фундаментальних змін в українському футбольному арбітражі, що сталися після карантинної паузи. Коли раніше арбітр, який явно "напоров", помилившись у бік однієї команди, прагнув якось виправитись і "вирівняти гру", шукаючи порушення у суперника, то тепер і цього не потрібно! Просто виконуй, що сказали, і нічого тобі за це не буде! А не виконаєш – начувайся! Наслідок - у нашої футбольної влади лишилася лише одна (!) бригада арбітрів, що готова судити так, як треба. Інакше не призначали би одну й ту ж саму арбітриню чи не на всі матчі "Динамо".

Передбачаю заперечення. Мовляв, динамівці мають обігрувати ту "Ворсклу" у будь-якому стані за будь-якого суддівства! Згоден! Вони це цього сезону двічі зробили. Але що ти зробиш, коли кожен твій необережний рух може завершитися свистком на користь суперника плюс жовтою, а то й червоною карткою? Чому у кубковому фіналі "Ворскла" так легко проходила до воріт "Динамо"? А тому що динамівці просто боялися доторкнутися до суперників, знаючи про наслідки! Один необережний рух і ти вже "на карточці"! Після чого на суперника навіть дихати страшно! Звідси і помилки!

Я не збираюся жодним чином виправдовувати новоспечених володарів Кубка – у грі команди вагон недоліків, що показав попередній матч із "Шахтарем". Але ж і забувати про те, хто і як "диригує" грою на футбольних полях України, не варто!

Запитаєте, чому ж таки Монзуль не призначила пенальті у ворота "Динамо"? Думаю, що якби кияни повели у рахунку 2:1, то призначила би – нікуди би не поділася! Занадто вже привабливий сценарій вимальовувався – зухвалий аутсайдер із Полтави мужньо витримує тиск колишнього великого клубу і в серії пенальті здобуває Кубок! Тому завданням арбітрів було допомогти "Ворсклі" дотягнути до серії одинадцятиметрових, де і мало статися заплановане "диво"!

Ми у дитинстві теж не сумнівалися, що Лєнін – це назавжди. І де тепер той Лєнін? Тому і з футболом у нас все буде врешті добре

Не сталося. Але осад все одно залишився. Ми насправді маємо футбольну владу, яка піде на все заради досягнення мети. Нагоду переконатися у цьому ми ще матимемо, і не раз! Виходить, що все погано і безнадійно? Ми у дитинстві теж не сумнівалися, що Лєнін – це назавжди. І де тепер той Лєнін? Тому і з футболом у нас все буде врешті добре. Невідомо лише – коли.

Тому не будемо гнівити долю і ще раз подякуємо Катерині Монзуль за її доброту.

Микола Несенюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода