Світ накриває цунамі ожиріння. Врятуватися зможуть не всі

Є майже 28 тисяч дієт

Для більшості жінок слово "дієта" має силу магніту: воно приковує до себе увагу хоча б на мить. І здається, що навіть начитавшись силу-силенну інформації про дієти, можливо, саме тут вдасться знайти щось нове — ну ж бо, дай-но почитаю.

Нехай одна, але якась нова порада, вже відрізняє чергову дієту від попередніх. А якщо ще додається і "план", як їй слідувати — це інтригує. Бо що то за дієта без плану, схеми, фаз, етапів? Повна фігня, а не дієта.

Кожна "серйозна" дієта має мати обмеження і "ізюмінку", наприклад, відмовитися від всього білого, чи мати назву "протокол". Або на ній худнуть зірки і співачки. Або в ній присутні ягоди годжі, чай матча, спіруліна і кокосове масло.

Чим більше обіцянок "назавжди позбутися" — тим більше вірян

Гугл видає, що в світі є майже 28 тисяч дієт. Хто їх лише не вигадує. Чим більше обіцянок "назавжди позбутися" — тим більше вірян. А що кажуть експерти, зокрема, ВООЗ?

Загалом — "менше їсти, більше рухатися". Пропонують з'їдати мінімум 5 порцій фруктів і овочів та обов'язково включати в раціон зернові. В рекомендаціях допускають 50 грамів чистого цукру щодня, хоча і обмовляються, що краще не так багато, а лише 20 грамів. Радять рухатись 150 хвилин на тиждень. І якщо вирішили худнути, то пропонують скоротити калорійність харчування на 500 ккал. Хм…

Одним словом, світ накриває цунамі ожиріння, а з карантином від цього цунамі зможуть втекти хіба що ті, хто справді бігає, а не ходить, навіть 150 хвилин на тиждень.

Днями в світі був День без дієт. З блакитною стрічкою і поясненням, що потрібно себе приймати таким, який ти є. Придумала цей день британка Мері Еванс Янг в 1992 році, після того, як сама спочатку довела себе до анорексії, а потім почала всім давати поради, як такого не робити.

В цей день радять любити всі свої кілограми і не "паритись", що ти не така, як модель з журналу Vogue.

З дієтами і справді все не так просто. Хоча б тому, що ми вже на вигляд різні, по-різному поводимо себе протягом дня, по-різному їмо і навіть спимо.

Одне, в чому сходяться думкою всі вчені — це те, що їсти треба.

Дієта в сучасному розумінні — це щось тимчасове

Останнім часом радять звертати увагу на вживання цільних продуктів місцевого виробництва або вирощування і поменше заморочуватися з рецептами. А також їсти побільше зелені, овочів та фруктів різних кольорів, горіхів, насіння, бобових і ягід — але саме тих, які ростуть тут, а не в Бразилії чи на Мадагаскарі.

Хочу нагадати: дієта в сучасному розумінні — це щось тимчасове. Тимчасові певні правила, певні обмеження, які мають певну мету, зокрема, нормалізувати вагу. Але маючи певні обмеження, дієта має колись закінчитися. При цьому більшість дієт ведуть до плато з подальшим поверненням до початкової маси тіла.

Тому якась система харчування, яка враховує режим харчування і склад раціону дає набагато кращі результати.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода