Роман Кулик
Офіцер ЗСУ, співзасновник освітнього проекту "Експертний корпус"
02.05.2020
21406

Карантин "накрився". Зеленському запізно грозитись меру Черкас

До цієї ситуації в країні призвели і дії президента

В цілому у таких ситуаціях, як пандемія, місцева влада мала би підтримати заходи уряду й орієнтуватись на календар виходу з карантину, який представила центральна влада.

Але в нашій ситуації вилізло багато факторів, чому це накрилось. Це і низка суперечливих чи помилкових рішень, які були запровадженні за останні півтора місяці. Відверта слабкість уряду та багато разів продемонстрована некомпетентність. Неспроможність контролювати виконання власних же рішень, нікчемна законодавча база й рівень виконавців, унаслідок чого штрафи як інструмент просто не працюють. І суди футболять левову частку протоколів за порушення карантину.

І на цю кон'юктуру накладається один ключовий фактор: це усвідомлення суспільством того, що навіть у такий час - правила не одні для всіх, як здавалось на початку епідемії в Україні. Що підприємці ледве витягують, не отримуючи від держави ніякої реальної допомоги чи спрощення існування, поки нардепи та їх оточення тусуються у "Велюрі". Це і працюючий від початку "Епіцентр", у той час як увесь аналогічний бізнес сидить по домівках і втрачає. Хоча ж можна дати можливість відкрити магазини з низкою запобіжників. Це і попередження меру Черкас, але не Філатову, в якого з Аваковим хороші стосунки. Etc, etc, пригадати є що.

Правила не одні для всіх, як здавалось на початку епідемії в Україні

І це питання РПЦ в Україні, яка стала головним інституційним винуватцем поширення вірусу, але поки так і не понесла за це жодної відповідальності. Ви ж не пригадуєте жорсткі застереження Зеленського в їх бік, як це було з Бондаренком? От і я не пригадую.

Тому видима слабкість уряду, помножена на очевидну несправедливість у контролі над дотриманням карантину, помножена на часто інфантильну поведінку частини суспільства (бо давайте не вішати все на уряд та президента - вони лише дають "чудові" приводи) і призвела до поточної ситуації.

Українці, серйозна частина яких лишилась без засобів для існування, починають масово забивати на карантин, міська влада самостійно іде на пом'якшення карантину, орієнтуючись на настрої на місцях та фінанси своїх громад. І Зеленському вже запізно грозитись меру Черкас поліцією та СБУ. Бо ж до цієї ситуації в країні призвели і його дії.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода