Футбольний сезон завершиться у листопаді-грудні

Далі може відбутися перехід на систему "весна-осінь"

Три тижні тому я писав про те, що плани УЄФА завершити поточний розіграш єврокубків до 30 червня, м'яко кажучи, нереальні. Днями це підтвердили і в самій УЄФА. Очевидно, що головна європейська футбольна інституція розгублена і не знає, що робити зі своїм величезним і ще донедавна суперприбутковим господарством. Точно відомо лише одне – дограти футбольний сезон хоч у червні, хоч у липні, хоч у серпні, вже нереально.

За найбільш оптимістичного сценарію, життя після пандемії та карантину почне відновлюватися лише наприкінці літа чи на початку осені. Проведення офіційних футбольних матчів буде дозволено лише тоді, коли усі (!!!) футболісти і тренери та усі (!!!) потенційні глядачі будуть гарантовано позбавлені ризику бути інфікованими. Давайте будемо вірити в найкраще, зокрема у те, що така нагода буде вже у серпні-вересні. Яким чином тоді поновлювати футбол?

Існує сценарій, який має влаштувати усіх. Якщо йти за ним, футбольний березень 2020-го, коли футбол у Європі був зупинений, стає, залежно від епідемічного становища, або вереснем, або жовтнем. Дата поновлення футболу має бути оголошена заздалегідь, хоча би за місяць, аби команди мали змогу провести тренувальні збори, аби футболісти набрали належні фізичні та ігрові кондиції.

Головна європейська футбольна інституція розгублена і не знає, що робити зі своїм величезним і ще донедавна суперприбутковим господарством

А далі національні чемпіонати та єврокубки поновлюються із того місця, на якому були зупинені у березні. І відповідно завершуються у листопаді-грудні. За такого сценарію футбольні клуби та асоціації зможуть виконати усі зобов'язання перед спонсорами та уболівальниками, які придбали сезонні абонементи. Просто це станеться з піврічним запізненням. Що набагато краще, ніж ці зобов'язання не виконати взагалі.

Надалі є два варіанти. Перший – новий футбольний сезон, що стартує у січні 2021-го, стає перехідним. Національні та європейські клубні турніри проводяться за скороченою програмою аби завершити їх у травні до старту перенесеного на 2021-й рік чемпіонату Європи. Другий - у січні стартують повноцінні національні чемпіонати та євро кубки, які зупиняються на період проведення Євро-2021 і завершуються у листопаді-грудні. Таким чином європейський футбол переходить із схеми "осінь-весна" на схему "весна-осінь", за якою вже грають у кількох європейських країнах.

Обидва варіанти мають плюси і мінуси, на які мають зважати ті, хто прийматиме остаточне рішення. Але до цього слід дійти загальної згоди щодо завершення футбольного сезону 2020 року не у травні-червні, а у листопаді-грудні. Що, як на мене, і буде зроблено. Звісно, коли вдасться подолати пандемію. Будемо у це вірити!

Микола Несенюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України