Здорова мікрофлора кишечнику підтримує вагу в нормі

Раціон слід збагатити рослинною їжею

Чи знаєте ви, що мікрофлора кишечнику може впливати не тільки на роботу вашої травної системи? Вона ще підтримує імунну систему, захищає від бактерій, що викликають кишкові інфекції, бере участь у синтезі вітамінів, впливає на обмін кальцію, заліза, вітаміну Д. Здорова мікрофлора кишечнику зберігає повноцінне здоров'я й довголіття та ще підтримує вашу вагу в нормі.

Багато лікарів підкреслюють, що здоров'я починається в кишечнику. І тому порушення бактеріальної флори кишечника можуть давати не тільки проблеми з травленням та роботою ШКТ. Можуть з'явитись симптоми харчової непереносимості й харчової алергії або хронічної втоми, падає імунітет. Часті причини цих станів — неправильне харчування, прийом деяких ліків, зокрема антибіотиків. Тому важливо стежити за своїм харчуванням і питним режимом, щоб підтримувати здорову мікрофлору кишечнику, а значить, і здоров'я в цілому.

Важливо вживати їжу, де є речовини необхідні для зросту корисних колоній кишкової мікрофлори. Такі поживні компоненти їжі називають пребіотиками

Варто знати, що кишкові бактерії досить швидко реагують на зміни в харчуванні. Тому важливо вживати їжу, де є речовини необхідні для зросту корисних колоній кишкової мікрофлори. Такі поживні компоненти їжі називають пребіотиками.

Пребіотики стійкі до дії травних ферментів і соляної кислоти. Наш організм не може їх перетравити й засвоїти у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Але потрапляючи в товстий кишечник, пребіотики споживаються мікрофлорою. Простіше кажучи, пребіотики — це "їжа" для бактеріальної флори, яка повинна надходити з продуктами харчування в достатній кількості. Без них здорова мікролофлора не зможе розмножуватися й виконувати свої функції.

Основні пребіотики — олігосахариди, дисахариди (лактулоза) полісахариди (інулін, пектин, клітковина) й деякі інші речовини (амінокислоти, вітаміни).

Основне джерело пребіотиків — рослинна їжа. Це овочі, фрукти, бобові, коренеплоди. Їх можна знайти в цільних злаках, цільнозерновому хлібі. Чим менше ці продукти технологічно переробляються, тим більше в них пребіотиків.

Необхідно щодня вживати близько 450-500 г овочів, 200 г фруктів і 200-250 г каш, картоплі, бобових у приготованому вигляді

Для того, щоб отримати достатню кількість пребіотиків з їжею, необхідно щодня вживати близько 450-500 г овочів, 200 г фруктів і 200-250 г каш, картоплі, бобових у приготованому вигляді. І пам'ятайте про те, що вживання пребіотиків позитивно впливає на здоров'я, вони важливі для профілактики й лікування захворювань, пов'язаних із кишечником, дихальною системою, при алергіях.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії