Найкращі банкіри – це фізики-теоретики, які добре грали в дитинстві у футбол

Щоб стати щасливим і багатим, тільки розуму вже недостатньо

Якось швидко розвінчали міф про селф-мейд-менів. Які самі себе зробили.

По-перше, хіба мало що ти сам себе зробив. Подумаєш - подвиг. А по-друге, не у вакуумі ж люди піднімаються вгору по життєвій сходах або на соціальному ліфті. Та ще - такому швидкісному, що аж вуха закладає.

На перше місце виходять не розум і таланти, а як і раніше, - зв'язки і випадковості. Опинитися в потрібний час в потрібному місці з потрібними людьми.

На перше місце виходять не розум і таланти, а як і раніше, - зв'язки і випадковості

А що ж робити з розумом, старанністю і здібностями? Чи є у цих якостей шанс помістити свого господаря в який-небудь стрімкий ліфт або на трамплін?

Виявляється, тільки розуму вже теж недостатньо, так як він являє собою тільки потенційну енергію. А до неї треба додати енергію кінетичну.

Несподівано було виявлено асиметричні закономірності. Звичайно, це не завжди і не у всіх випадках, але тенденції дуже яскраво виражені.

Наприклад, найкрутіші рекрутингові агентства знають, що найкращі сейлз-менеджери (менеджери з продажу) - діти розлучених батьків з міських околиць, які здобули освіту істориків. У них відкривається потреба в комунікаціях, вони знають, як пов'язати минуле з майбутнім і витрати з результатами, і хочуть вирватися з убогості.

Найкращі менеджери з продажу - діти розлучених батьків з міських околиць, які здобули освіту істориків

Азіатським школярам математика дається легше, ніж іншим. Вони, може, не настільки талановиті, але гарують цілодобово, і ця працелюбність дає вражаючі результати.

А кращі банкіри - це фізики-теоретики, які добре грали в дитинстві у футбол. Тому що у них добре розвинене системне мислення, абстрактне мислення і прагнення забивати голи.

Успішні бізнесмени - колишні трієчники в школі, лідери в університеті, любителі експедицій, які мають ще 2-3 хобі.

Кращі бухгалтери та аудитори - колишні відмінниці в школі. Це ті, хто любить працювати з паперами, а не з великими колективами.

Кращі бухгалтери та аудитори - колишні відмінниці в школі

Виходить, що якось нелінійно все складається у таких неселфмейдменів.

Так ось, знаючи сотню-іншу таких подробиць, можливо, доведеться вибудовувати іншу систему освіти.

Потрібно вчити не тільки чистим знанням і компетенціям, а й суміжним навичкам, які є тим самим гарніром до основної страви, що допомагає створювати траєкторію свого життя.

Втім, це важливо тільки для тих, хто хоче чогось в житті досягти. А не просто провести в школі гнітючі 11 років, зазубрюючи напам'ять котангенс, валентності і електрони, і не знаючи - куди їх застосувати.

Насправді, останній абзац написаного вище, теж важливий. Але його недостатньо ні для щастя, ні для багатства, ні для того, щоб все в житті склалося добре.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Роман Сініцин Волонтер
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Погода