Найстрашніше запитання, яке людина може собі поставити перед сном

Людей скоро буде багато, а роботи мало

Ось говорять з придихом: "людський капітал, людський капітал...", не розуміючи, що це насправді таке.

1. Адже в книгах і форумах зазвичай звертають увагу на перше слово, обговорюючи якості людини: лідерство, командність, харизму, кар'єру, комунікації і навіть людяність. А у мене при вигляді цього словосполучення відразу виникає інтерес. Тому що я бачу друге слово: капітал.

2. Я щиро дивуюся: чому ніхто так і не знає, як підрахувати вартість людського капіталу? Як визначити капіталізацію людини?

Адже це найстрашніше запитання, яке кожна людина могла б собі поставити перед сном: "А скільки я коштую?" боячись собі зізнатися у відповіді. Адже йдеться не тільки про зарплату, оскільки це було б занадто прикро для будь-якої людини.

3. Як оцінювати людський капітал? Може, через біржу і вартість акцій? Чим людина гірша за компанію, що котирується на біржі за індексом Доу-Джонса? Тоді за якими параметрами оцінювати?

4. Деякі ще рахують людський капітал за ціною органів. Але це занадто страшно навіть обговорювати.

Ні по співбесіди, ні по резюме, ні за анкетами нічого в людині визначити не можна

5. На жаль, HR-и йдуть у минуле. Тому що ні по співбесіди, ні по резюме, ні за анкетами нічого в людині визначити не можна. Тепер всю накопичену і відформатовану інформацію досить буде подивитися в блокчейні, щоб зрозуміти чи відповідний це кандидат. Нехай там штучний інтелект "перетравлює" всю інформацію і видає результат різними рейтингами, таблицями та індексами.

А саме: чим є людина, що вона може, знає, вміє, хоче, на що мотивована і навіть про що мріє. Включно з індивідуальним набором зі 100 основних навичок, які тепер особливо цінуються.

6. Тому що людей скоро буде багато, а роботи буде мало. І на всіх її вистачати не буде. Тому для кожного стануть актуальними питання: "А скільки я коштую? І чи можу я коштувати дорожче?".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода