Ризикуємо втратити 10 млрд грн з держбюджету

МВФ не буде довіряти владі, яка не може знайти управу на олігархів

Вся Україна затамувала подих в очікуванні знижок з нагоди чорної п'ятниці. У той час, коли нас чекає не менш важливий день – 19 грудня. Тоді відбудеться засідання Шостого апеляційного адмінсуду щодо справи ПриватБанку.

Зв'язок між справою банку і отриманням чергового траншу від МВФ більш ніж зрозумілий. Головна причина, чому фонд відкочується назад - ситуація з поверненням фінустанови Коломойському. А на фоні останніх заяв олігарха про те, що він це зробить і МВФ про це знає, а Україні взагалі потрібно відмовитись від грошей фонду і звернутися за допомогою до Росії, це стає більш ніж очевидним.

МВФ не хоче і не буде довіряти владі, яка не може знайти управу на олігархів-боржників.

МВФ не хоче і не буде давати транш країні, керівництво якої не дотримує свого слова.

МВФ не хоче і не буде витрачатися на те, де відсутні будь-які адекватні гарантії, а натомість процвітає олігархізм і корупція.

МВФ не хоче і не буде витрачатися на те, де відсутні будь-які адекватні гарантії, а натомість процвітає олігархізм і корупція

Поряд із цим ще одне важливе питання - чи буде реприватизація Укртелекому? Якщо зорі складуться на користь Коломойського, то і про МВФ, і про Укртелеком можна буде спокійно забути. Тому що якщо грошей в державі не було, то після цього вони і не з'являться.

А велика приватизація на кілька тисяч підприємств, не зможе перекрити так званої великої реприватизації одного підприємства, котра по об'єму фінансового ресурсу не поступається тисячам тих, котрі хочуть продати.

Але все-таки якщо ми отримаємо цей транш, то наступного року ситуацію з Укртелекомом цілком ймовірно може чекати "зелене світло".

Реприватизувати підприємство хоче уряд. Мотив чиновників зрозумілий — це класна кормушка, через яку можна виводити державні гроші. Зараз скажуть: "Дивіться, яке стратегічне підприємство. Ми його повернемо". А потім використовуватимуть, як свого часу Укрзалізницю, до приходу поляків. Коли воно було збиткове — мінус 10 мільярдів гривень, мінус 5 мільярдів. Це все покривалося, гроші виводилися через якісь компанії. Тому і була корупційна суперкормушка, через яку чиновники могли собі заробляти дуже серйозні гроші.

За продані кілька тисяч підприємств хочуть виручити 12 мільярдів. А за Укртелеком хочуть віддати з держбюджету — 10

За продані кілька тисяч підприємств хочуть виручити 12 мільярдів. А за Укртелеком хочуть віддати з держбюджету — 10. Тобто продаємо кілька тисяч підприємств, за рахунок чого повертаємо одне. Це вже виглядає з певним корупційним ухилом. Мотиви тут явно не реформаторські і не технократичні. Схоже на схему, ніж бажання повернути щось дуже важливе для держави.

Ризикуємо втратити 10 мільярдів гривень з держбюджету, які повернуться у кишені олігархів. І звідки тепер будуть забирати в людей гроші, щоб залатати цю дірку в бюджеті – з дотацій на медицину, оборону чи з пенсій, ніхто, на жаль, не знає.

Так це буде чи ні, побачимо 19 грудня. To be or not to be, як кажуть.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода