Нинішній уряд – це уряд смертників

Шансів на те, що "і так прокатить", у влади немає

Я далекий від політики. Але дивлюся на те, що відбувається і роблю висновки.

Нинішньому уряду варто зрозуміти тільки одне: у нього вже немає права на напівзаходи і необдумані експерименти. Кожен крок повинен бути повноцінним. Кожен експеримент — продуманий, кожен потенційний ризик — прорахований. Щоб в результаті реформи показували конкретні результати, а не приносили тільки PR-дивіденди.

Тому що PR-дивіденди — це кокаїн. Який, спробувавши один раз, хочеться ще. А конкретні результати — це важкий хліб. Простий і грубого помелу.

І поки я не спостерігаю ні стратегії, ні візії, ні адженди. Зате бачу багато галасу даремно. Крок вперед, два кроки назад.

Кожен крок повинен бути повноцінним. Кожен експеримент — продуманий, кожен потенційний ризик — прорахований

Закони, що регулюють бізнес, однозначно потрібні. Потрібні, але тільки тоді, коли влада хоче і вміє слухати бізнес, вести діалог. Діалог з різними представниками бізнесу — і з тими, хто будує будинки, і з тими, хто сіє пшеницю, і з тими, хто продає на ринку м'ясо. Тільки цей діалог повинен бути справжнім, а не показовим. Для діалогу потрібен час і можливість вдумливих роздумів. Не рішень в стилі "відчепіться" де-небудь в коридорі віп-зони аеропорту по дорозі в свій літак. І не швидкоплинних висновків десь на товчку із забутим на столі телефоном і як результат — відсутністю повноцінної картини світу.

Потрібні серйозні рішення на основі всеосяжної аналітичної роботи групи людей, завдання яких — визначати політичну та економічну стратегію держави, тактику дій силових відомств, програму лібералізації економіки, реформування судів і багато іншого. Тому що мета у цих дій проста — зробити нашу реальність краще, ніж учора.

Для цього ми вас обрали, друзі. Весь сенс вашої присутності там, де ви є, криється в цих простих словах: зробити нашу реальність краще, ніж учора.

Наш ВВП на душу населення мікроскопічно малий — $2,82 тис. Для порівняння — країн, що розвиваються — $5,49 тис., розвинених країн — $48,97 тис.

Середня тривалість нашого життя — 72 роки. Для порівняння, в Японії та Сінгапурі люди живуть до 84 років, у Великій Британії і в середньому по Європі — до 82.

Соціальні ліфти майже не працюють, можливість зробити кар'єру в середовищі кумівства і кругової поруки — мінімальна

Свобода життєвого вибору у нас неймовірно ущербна. Соціальні ліфти майже не працюють, можливість зробити кар'єру в середовищі кумівства і кругової поруки — мінімальна. Все це відрізає молодим і амбітним дорогу нагору.

Економіка — в занепаді, перехідних періодів для бізнесу немає, ні малий, ні середній, ні крупний бізнес ніхто не чує.

Корупція всюди — в освіті, в роботі, в сім'ях, в свідомості. Пухлину можна вирізати, але що робити, якщо пухлина замінила всі наявні органи.

Все перераховане вище є результатом бездарної моделі управління країною. Бездарної настільки, що важко уявити найгірший варіант.

Можна, звичайно, продовжувати лаяти народ, звинувачуючи його у всіх смертних гріхах і наділяти його сміховинними поняттями і анекдотичним титулами. Навантажувати його додатковими податками, не даючи нічого взамін. Але ситуацію це вже не змінить. Шансів на те, що "і так прокатить", у вас немає. Варіант, в якому можна обійтися напівзаходами, — відсутній. Ви — уряд камікадзе. Уряд смертників.

Зрозумійте це нарешті.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода