Богатирьова може вимагати через суд компенсацію за безпідставне переслідування

За п'ять років слідство щодо неї так і не завершили

Ну що, про справу Гримчака поговорили? Тепер поговоріть про справу Богатирьової.

Мені таке використання сучасного цифрового інформаційного поля нагадує забивання цвяхів екраном комп'ютера. Адже можна було за грамотного підходу використати сучасні комунікації для зростання довіри суспільства до правоохоронних органів, але ні, про грамотний підхід не чули. Будемо забивати цвяхи.

Нам підкинули інформпривід з Багатирьовою. Добре, що нагадали.

Всім апологетам постмайданної влади присвячується або справа Богатирьової як символ глибокого непрофесіоналізму та небажання притягати до кримінальної відповідальності чиновників режиму Януковича.

Чому суд нещодавно зобов'язав прокуратуру закрити провадження проти Богатирьової, яка підозрювалась у привласненні, розтраті, заволодінні майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем?

Строки досудового розслідування давно завершились

Бо пройшло п'ять років, а досудове слідство так і не було завершено. Строки досудового розслідування давно завершились.

Ще трохи про роботу прокуратури у справі Богатирьової.

Коли в суді розглядали питання закриття провадження, прокурор - процесуальний керівник у кримінальному провадженні, в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце розгляду скарги повідомляли належним чином. Про причини неявки слідчого суддю не повідомив, матеріали кримінального провадження не надав.

Слідчим суддею також було встановлено факти порушення законодавства з боку прокурора та невідповідність вимогам КПК рішень прокурора у справі Богатирьової.

А тепер, увага, питання.

Хто буде нести відповідальність за таку якість досудового розслідування? Всі ці 5 років хтось отримував зарплату за розслідування цієї та інших справ проти чиновників режиму Януковича?

Хто дасть відповідь - вони не вміють чи не хочуть розслідувати результативно?

Хто дасть відповідь - вони не вміють чи не хочуть розслідувати результативно? Хто тепер буде з'ясовувати чи немає у такому розслідуванні елементів корупції?

Хто відповість за обґрунтованість відкриття провадження, якщо протягом 5 років так і не змогли зібрати докази аби передати справу до суду?

Я не здивуюсь, якщо колись вже тепер підозрювана Богатирьова вимагатиме через суд компенсацію за безпідставне переслідування. Такі прецеденти в нас є. З чиєї кишені виплачуються ці компенсації?

Але прокуратура не зупиняється:

Прокуратура Києва оскаржить рішення Голосіївського райсуду, яким її зобов'язують закрити кримінальне провадження щодо колишнього міністра охорони здоров'я часів Януковича Раїси Богатирьової. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

Натомість в рішенні суду, яке вже оприлюднене, чітко зазначено: Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає негайному виконанню.

Як ви думаєте, в прокуратурі просто не читали це рішення суду? Чи в них свій закон, вони все одно щось оскаржать?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council
Іван Сидор Священник, секретар-референт Київської єпархії ПЦУ