Справу Медведчука продовжують Зеленський і його "слуги народу"
Зелена федералізація України
Руслан Стефанчук – представник президента у Верховній Раді, – ошелешив Україну своєю брехливою і підступною заявою. 12 червня, він, по суті, говорячи від імені президента та політичної партії "Слуга народу", висловився за створення двопалатного парламенту, а також за імплементацію результатів Всеукраїнського референдуму 2000 року імені Віктора Медведчука.
Простежимо логіку пана Стефанчука.
Перша теза: виборча система, за якою половина народних депутатів обирається за мажоритарною системою, а друга половина за партійними списками – це гібрид, який, за словами пана Стефанчука, перетворює парламент на "супермаркет".
Друга теза: аби парламент був більш структурований, є рація запровадити двопалатну систему представництва: верхня палата формується за мажоритарною системою, нижня – за пропорційною.
Третя теза: в 2000 році в Україні проводився Всеукраїнський референдум, на якому громадяни підтримали висловлену Леонідом Кучмою з подачі Віктора Медведчука пропозицію запровадити двопалатний парламент, а також зменшити кількість народних депутатів із 450 до 300 осіб.
Розберімо тези та логіку Руслана Стефанкука – одного із чільних радників президента Зеленського з правових питань.
Те, що в Україні існує гібридна виборча система – очевидний провал президента Зеленського
По-перше, те, що в Україні існує гібридна виборча система – це очевидний провал президента Зеленського. Саме президент, виступаючи із інавгураційною промовою, звернувся до парламенту з категоричною вимогою перейти до пропорційної виборчої системи із відкритими списками.
А що відбулось далі? Після консультацій із фракціями президент Зеленський і лідери політичних партій, які вже представлені у Верховній Раді, відмовились од переходу до пропорційної системи із відкритими списками та скасування мажоритарки.
Звідси – один висновок за К'єркеґором: "Або – або". Або президент Зеленський цинічно збрехав усьому народу, кажучи, що домагатиметься запровадження відкритих партійних списків, а насправді і не збирався цього робити. Або – піддався впливу партійних босів, зрозумівши, що і йому – лідеру "Слуги народу" – вигідно контролювати формування списків кандидатів у народні депутати.
Або цинік і брехун, або – слабак
Відповідно: президент Зеленський – або цинік і брехун; або – слабак, який дав обіцянку народу, виконувати яку сходу відмовився.
По-друге, як відомо, одна брехня завжди тягне за собою другу і так до нескінченості. Пан Стефанчук продемонстрував надзвичайну асоціативну еквілібристику: критично висловившись про виборчу систему, він побачив вихід із ситуації не у виправленні хиб виборчої системи, а в конституційних змінах – переході від однопалатного парламенту до двопалатного.
Пан Стефанчук розписався в тім, що питання зміни виборчої системи вже і не розглядатиметься. Запровадьмо дві палати, законсервуйно мажоритарку і не повертаймося до цієї теми
Приголомшливо! Президент Зеленський провалив свою передвиборчу обіцянку, але замість того, аби все ж пояснити народу, як саме президент та його "Слуги народу" надалі домагатимуться втілення президентських слів, пан Стефанчук, по факту, розписався в тім, що питання зміни виборчої системи вже і не розглядатиметься. Якщо ми не змогли змінити виборчу систему, говорить нам Стефанчук, то змінімо всю законодавчу владу – запровадьмо дві палати, тобто законсервуйно мажоритарку і не повертаймося до цієї теми.
Відтак, пан Стефанчук, каже українцям, що країна має ввійти в тривалий процес конституційних дебатів. Пан Стефанчук – дипломований юрист із науковим ступнем. І цей світоч правознавства нам каже: якщо ми неспроможні вдосконалити закон про вибори, то змінімо Конституцію, і в такий спосіб покладімо край усім спробам запровадити логічні і зрозумілі виборчі норми. Дуже оригінально, пане Стефанчук!
По-третє, від мови про двопалатний парламент на основі двох виборчих систем, одна з яких – осоружна мажоритарка, пан Стефанчук перейшов до результатів Всеукраїнського референдуму 2000 року.
Однак, мушу нагадати "слузі народу", як саме формулювалося питання, яке в 2000 році було винесене на референдум. Цитую: "Чи підтримуєте Ви необхідність формування двопалатного парламенту в Україні, одна з палат якого представляла б інтереси регіонів України і сприяла б їх реалізації, та внесення відповідних змін до Конституції України і виборчого законодавства?".
На референдумі 2000-го ішлося про те, що одна з палат формуватиметься шляхом виборів, а друга – буде представництвом регіонів. Це типова для федеративної країни система
Отже, в питанні, яке було винесене на референдум у 2000 році, ішлося про те, що одна з палат формуватиметься шляхом проведення виборів (за невідомо якою системою), а друга – буде представництвом регіонів (вочевидь, члени парламенту мали представляти облради). Цілком очевидно, що це є типова для федеративної країни система представництва. І пан Стефанчук, безперечно, добре про це знає.
13 червня в програмі "Право на владу" з Наталією Мосейчук голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив: ми не можемо ігнорувати волю народу висловлену на референдумі, навіть якщо це відбувалося 20 років тому.
Між поглядами Віктора Медведчука та поглядами Владіміра Путіна немає відмінностей
Тут треба відзначити, що Всеукраїнський референдум 2000 року був проектом Віктора Медведчука, політичні погляди якого відомі. Як відомо і те, що між поглядами Віктора Медведчука та поглядами Владіміра Путіна немає жодних відмінностей.
На пряме запитання Наталії Мосейчук: з 2000-го року країна змінилася, тож апеляція до волі народу двадцятилітньої давнини некоректна, відповідно, – чи не є рація вдруге винести питання про двопалатний парламент на референдум? – Дмитро Разумков відповів, що повторне волевиявлення цілком виправдане.
Уже в 2000 році Віктор Медведчук вів країну до федералізації. Запровадження двопалатного парламенту – це один із кроків у цьому напрямку. Нині цим-таки шляхом ведуть країну Володимир Зеленський, Руслан Стефанчук і Дмитро Разумков.
Від брехливої обіцянки скасувати мажоритарку й запровадити відкриті партійні списки вони невимушено перейшли до теми двопалатного парламенту. Їхня мета – зламати Конституцію, в якій Україна проголошена унітарною. Їхня мета – розчленувати Україну по областях і підштовхнути людей до відчуження та ворожнечі. Така вона – зелена федералізація України.
Валентин Бушанський, для Gazeta.ua
Коментарі