Називати США союзником України може лише або пропагандист, або романтик

Не нас вони підтримують, а свої принципи

Усі офіційні посадовці люблять називати у нас США "союзником".

Цікаво, на підставі чого вони це роблять?

Сьогодні річниця підписання Будапештського меморандуму. Підписання цього документу було б неможливим без надзвичайно активного тиску Штатів.

Окрім даного документу політика роззброєння України була офіційною позицією США протягом тривалого періоду.

Фактично, будь-яка допомога Україні прив'язувалася до програм із роззброєння. Це говорить про стратегічну політичну лінію.

США, загалом, можна зрозуміти. Непрогнозований уламок імперії з великими арсеналами - це не той фактор, який потрібен у світових розкладах. Але це так само свідчить, що США навіть теоретично не розглядали Україну в якості союзника. Інакше би їх інтерес не обмежувався лише роззброєнням.

Знову ж таки, я не обвинувачую США у тому, що ми опинилися 2014 року без армії. Ні, це ми все - самі. Але стверджувати, що Америка була колись союзником України, може лише або цинічний пропагандист, або наївний романтик.

Поки що ми - об'єкт обмеженої допомоги США, що спрямована на протидію агресивним спробам Росії переглянути світовий порядок

Статус союзника США - це дуже серйозно. Звісно, теоретично ми могли би ним бути, але не в якості корупційного уламку імперії з політичною елітою, ідентичною до самої імперії.

Поки що ми - об'єкт обмеженої допомоги США, що спрямована на протидію агресивним спробам Росії переглянути світовий порядок.

Знаю, мені скажуть, що США "підтримують Україну". Друзі, не нас вони підтримують, а свої принципи, які, як це не дивно нам чути, мають у межах політики США значення. Ну і не можна просто так публічно зробити вигляд, що агресія Росії - це норма. Точніше, можна, але це зробить тебе самого об'єктом атак.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода