Путін ухопився за українських моряків, як потопельник за соломинку

Інформаційна війна "кримнаш" триває

Доля людини для Кремля - ніщо. Тому затриманих українських моряків Росія буде використовувати як інформаційний інструмент.

По-перше, Москва гратиме в "справжній кордон" і "російський Крим". Інформаційна війна "кримнаш" триває. Поодинокі обмовки західних політиків, публікації в ЗМІ даних про "російський Севастополь" чи друк карт України без Криму – один з елементів цього цілеспрямованого впливу. Якщо ситуація навколо півострову і далі замовчуватиметься, ці "помилки" набудуть системного характеру. У цьому контексті Кремлю важливо засудити наших моряків за порушення кордону, хоча його легітимність не визнає весь світ. Це буде ще один привід заявити міжнародній спільноті про "російський Крим". І якщо світ у відповідь знову лише не потисне Путіну руку, то Москва продовжить випробовувати межі дозволеного.

По-друге, розуміючи як можна гратись почуттями громадян країн, де ЗМІ не контролює держава, а населення переймається життям своїх співгромадян (на відміну від РФ), Кремль буде розкручувати питання українських бранців для того, щоб українська влада вимушена була піти на поступки. Через нашу ж громадську думку.

Кремль буде розкручувати питання українських бранців для того, щоб українська влада вимушена була піти на поступки

По-третє, Росія ще не забула іншу керченську трагедію. Коли Росляков убив 21 людину у керченському коледжі. Відповідальність за це масове вбивство повністю лежить на ідеологічній машині Кремля, яка прославляє не просто насилля, а убивство ворогів. Тому Путін готовий схопитись, як потопельник за соломинку, за інший керченський інцидент, щоб навіть інтернет-пошуковик на всі фрази, пов'язані з Керчю, видавав для росіян "вторгнення українців".

До того ж, рейтинги російського вождя суттєво впали. А будь-яке військове насилля об'єднує російське суспільство і вони знову ростуть. Іншого шляху народної підтримки та утримання такого конгломерату народів, як РФ, в одній упряжці, Кремль не знає. Тому тема наших військових моряків – це своєрідна страшилка для російських громадян.

Цинічно, але коли питання українських моряків, як і інших заручників Кремля, набридне російським ЗМІ (та й українським), Москва буде вимушена шукати інші проблеми. Тому варто очікувати і нових заручників, і нові спалахи насилля. Бо якщо не створювати ці проблеми, то ЗМІ будуть висвітлювати п'ятитисячні протести в Архангельську проти будівництва сміттєвого полігону. Не чули? Значить інформаційна машина Кремля працює на "відмінно".

Богдан Петренко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода