Почався зворотний хід "децентралізації"

Сільським громадам потрібні не колективізації під гаслом "добровільного об'єднання", не ліквідації, а повернення повноважень, відібраних у них в антиконституційний спосіб

Щойно отримав скан повідомлення про збори громадян щодо проведення місцевого референдуму. Згідно з законом "Про всеукраїнський і місцеві референдуми" цим повідомленням мешканці села Кримка Первомайського району Миколаївської області поставили місцеві органи влади до відома про намір провести місцевий референдум "з питань, передбачених законодавством".

Знаю, що маються на увазі питання припинення тих злочинів проти громади села, які було вчинено під назвою так званої децентралізації, або так званого об'єднання громад - тому що в пошуках правової допомоги з цього питання люди зверталися до мене. Вона була надана і буде надаватися у подальшому.

Село Кримка мало того що велике - понад 1 тисяча мешканців, більше 850 виборців, - воно ще й славетне своєю історією й традиціями. Місцеві мешканці завжди були сильними духом людьми, патріотами Вітчизни. В роки німецько-фашистської окупаціі тут діяла молодіжна підпільна організація "Партизанська іскра", частину членів якої окупантами було викрито і розстріляно. В повоєнні роки, до "деколективізації" 1990-х, у селі діяли міцний колгосп імені "Партизанської іскри", чудова середня школа з гуртожитками і столовою для учнів 9-10 класів із сусідніх сіл, спортзалом, стадіоном, музей партизанської слави, медична амбулаторія, будинок культури, магазини, кафе, лазня тощо.

Уже рік, як село позбавлене усіх об'єктів соціальної інфраструктури - з школою, клубом і будівлею сільради включно. "Децентралізація" залишила "без штанів" і голими по світу пустила

Тепер уже рік, як село позбавлене усіх об'єктів соціальної інфраструктури - з школою, клубом і будівлею сільради включно. "Децентралізація" залишила "без штанів" і голими по світу пустила. Все рухоме й нерухоме майно, яке було власністю громади села Кримка, до останньої швабри включно, передано у власність сільської ради селища Кам'яний Міст.

Підкреслюю: не у власність якоїсь фейкової "ОТГ", якої ні де-юре, ні де-факто нема, а чужої для Кримки юридичної особи під назвою "сільська рада селища Кам'яний Міст"!

Це на яку-небудь здорову голову налазить?! Оце те обіцяне "жити по-новому"?!

Розташоване в мальовничій долині річки Кодими село було багатолюдним, заможним. Я бачив усе це на власні очі - мені пощастило вчитися в 10 класі Кримківської ордена "Знак Пошани" середньої школи.

Ніколи не забуду дух дружби і душевного піднесення, що завжди панував у школі, вчителів - прекрасних педагогів і людей, яких ми любили й поважали. І ось цим літом і цю школу вже почали нищити - понижують категорію. А за тим буде скорочення штату вчителів, фінансування "за остаточним принципом" і тому подібні "принади децентралізації".

Безумні "реформатори", а насправді зграя політичних аферистів і попросту злодіїв, цілеспрямовано знищують українські села - і Кримку в тому числі. Завжди це підкреслюю: привладна "політична еліта" знищує село й селянство свідомо, умисно, про що свідчить зміст усіх прийнятих ними законів.

Злодіям при законі було потрібно зовсім інше: знищення селянства як суспільного явища, заволодіння їх землями

Один із останніх "подвигів" можновладців - позбавлення селян права на місцевий референдум. Тільки за його результатами було б можливим об'єднання сільських громад, і ніяк інакше - це було імперативною нормою декількох законів. Але і режим Януковича, і режим лідерів "партій Майдану", грубо порушуючи Конституцію, права і свободи людини й громадянина, викинули цю норму із законодавства.

Бо знали - не хочуть селяни ніяких об'єднань, вони їм не потрібні. І ніколи на місцевих референдумах не скажуть "так" власному самогубству. Сільські громади потребували не колективізації під брехливим гаслом "добровільного об'єднання", не ліквідації, а повернення повноважень, відібраних у них в антиконституційний спосіб.
І нових - всім належних, як в усьому цивілізованому світі.

Але злодіям при законі було потрібно зовсім інше: знищення селянства як суспільного явища, заволодіння їх землями і остаточна узурпація влади.

Вони вже далеко зайшли, але тепер зупинені. Час повертати "децентралізацію" назад, відновлювати сільські громади і їх повноправність. Щоб рухатися вперед.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Наталія Лелюх Лікар акушер-гінеколог
Остап Яриш Журналіст української служби "Голосу Америки"
Наталя Д'ячкова Директор юридичної компанії "Скарга"
Олександр Лієв Голова Асоціації індустрії гостинності України
Погода