Роман Кулик
Офіцер ЗСУ, співзасновник освітнього проекту "Експертний корпус"
21.08.2018
363

Замість прискорено розслідувати справу - у поліції роздають квартири

Голова Нацполіції Сергій Князєв поїхав у Львів і висловив подяку трьом поліцейським, що затримували двох хлопців, коли ті малювали на стіні надписи "хто замовив Катю Гандзюк"

Це робиться спеціально в такому стилі - швидко, відкрито і наперекір до частини громадськості, яка проти херсонської поліції, Авакова і за активніше розслідування нападу на Гандзюк (31 липня в Херсоні біля під'їзду будинку невідомий чоловік облив активістку та місцеву чиновницю Катерину Гандзюк сірчаною кислотою. - Gazeta.ua).

Князєв поїхав у Львів і висловив подяку трьом поліцейським, що затримували двох хлопців, коли ті малювали на стіні надписи "хто замовив Катю Гандзюк". Тоді оперативники нібито на 4 машинах без символіки поліції, в цивільному, без представлення, затримали їх та побили. Думаючи, що напали якісь ліві бики, Маркіян Вербовий спробував відмахатись ножем і попав у капітана карного розшуку Костомаху, який о четвертій ранку патрулював район. Це версія затриманих і вона, як мінімум, має право на життя. Смутно уявляю, чому б Вербовий "кидався з ножем" на групу оперативників, якби вони дали зрозуміти, що є поліцейськими.

Вночі з машин вибігають мужики в цивільному і кидаються на двох 20-річних хлопаків, викрикуючи "стояти, поліція"

Серйозно, вночі з машин вибігають мужики в цивільному і кидаються на двох 20-річних хлопаків, викрикуючи "стояти, поліція". Дії будь-якої адекватної людини? Залишитись і прояснити ситуацію (трафаретні малюнки - це не кримінал, а адмінка, ст. 152 КУпАП - порушення правил благоустрою), або ж тікати з усіх ніг у найближчий провулок. Але аж ніяк не вимахувати ножем. Тому в твердження про швидку жорстку спробу затримати їх без ідентифікації співробітників поліції досить легко повірити. Суд дає Вербовому 60 діб СІЗО без права на заставу.

А пораненого поліцейського нагородили вогнепальною зброєю та обіцяють житло. Того поліцейського, капітана Володимира Костомаху, щодо поранень якого поліція спочатку не могла визначитись. Чи в "нього ножове поранення грудної клітини", чи "ушкоджена нирка зліва, ушкоджена наскрізь товста кишка і великий крововилив у живіт"?

Це нагородження головою Нацполіції - якась дикість з тієї причини, що ніким поки так і не встановлено, чия версія подій є правдивою.

Навіжений з двома пістолетами стріляє в повітря, потім в охоронця міськради, а потім по-ковбойськи шмаляє у патруль

Нормально, коли копа нагороджують за ліквідацію злочинця. Як це сталось днями в Харкові. Тут кристально зрозуміла ситуація. Навіжений з двома пістолетами стріляє в повітря, потім в охоронця міськради, а потім по-ковбойськи шмаляє у патруль і вбиває поліцейського. Тут швидке нагородження співробітника, що вбив стрілка, ні в кого б не викликала жодних питань. Натомість у ситуації, яка трапилася у Львові, треба детально розбиратись і встановлювати обставини. Бо виглядає так, що, можливо, ці оперативники заробили собі по кримінальній справі, а їм уже роздали стволи, обіцяють квартиру. Хто ж після такого візьме на себе відповідальність за відбиті нирки Вербового? Ніхто, усією структурою будуть впиратись до останнього.

Хто замовив Катю Гандзюк?

З того спротиву, що супроводжує трафаретну кампанію "Хто замовив Катю Гандзюк?" та меседжів, які вона уособлює, зрозуміло - ця хвиля сильно дістала деяких персонажів.

І замість прискорення розслідування, налагодження діалогу з громадянами - у МВС пішли шляхом укріплення корпоративної солідарності співробітників через роздачу квартир, вигороджування Херсонської поліції та повне невизнання своїх помилок по справі.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода