Радари не допоможуть. Як зробити дороги безпечнішими

Чому люди не люблять владу?

Відразу кілька резонансних ДТП за день. Що робить влада? Правильно, влада посилить, не допустить, виявить і обов'язково покладе край. Вона поверне контроль швидкості радарами і сподівається, що це допоможе.

Не допоможе, на жаль.

Головна причина аварійності на наших дорогах - комерційні перевезення. Я не знаю злочину, на який не піде водій маршрутки заради восьми гривень. Він буде одночасно відраховувати здачу, шукати в приймачі шансон, сваритися з пасажирами, але щойно побачить на узбіччі ще одного, без роздумів рвоне до нього через два ряди напролом.

Головна причина аварійності на наших дорогах - комерційні перевезення

Коли у перевізника без водія простоює фура, він найме туди хоч наркомана, хоч психопата, але фура повинна поїхати, бо це гроші. А 12-16 годин за кермом автобуса - це в Україні норма, а не виняток. І жоден поліцай з радаром нічого з цим не зробить. Водії давно знають всіх поліцаїв на своїх маршрутах в обличчя. Я слабо собі уявляю контроль швидкості в таких умовах. А корупцію уявляю дуже добре.

Тому, якщо влада дійсно хоче щось змінити, треба не трясти всіх підряд після чергового зальоту, а модернізувати дорожній контроль і прибирати людський фактор звідусіль, де тільки можна. Радари - тільки автоматичні. Для комерційного транспорту - тахографи і драконівські штрафи за порушення нормативів відпочинку водіїв. Така техніка давно стала доступною, треба терміново впроваджувати.

Треба модернізувати дорожній контроль і прибирати людський фактор звідусіль, де тільки можна

Україна повинна (а з огляду на наш технічний потенціал, просто зобов'язана) стати технологічною. Це зніме безліч проблем. Звичайно, це складніше, ніж з телевізора погрозити пальчиком всім лиходіям. Але іншого шляху немає.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода