Мінюст оберігає політичну монополію олігархату

Агонія

Державно-політична система України є у всіх відношеннях спотвореною до абсурду.

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Він здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Так пише Конституція. Але, вочевидь, влада здійснюється лише якоюсь дивною частиною народу - суто антинародною. Тому що сам народ не грабував би і не знищував сам себе.

Влада здійснюється лише якоюсь дивною частиною народу - суто антинародною

Ще Конституція пише, що громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

І тут накладка: якщо здійснення і захист прав і свобод громадян України є функцією політичних партій, то абсолютно очевидно, що існуючі в Україні партії цю функцію не виконують ні на йоту. Тому що права і свободи пересічних громадян України існують лише на папері та у виступах політиків, а реально в останні чверть віку вони постійно звужуються і погіршуються.

Народ є фактично абсолютно безправним - за винятком лише тієї частини, яка створила для власних потреб політичні партії й захопила владу. Це олігархат і так звана політична еліта, загалом всього лиш декілька тисяч осіб.

Скільки в Україні дійсно народних партій? Нуль

Тепер питання: скільки в Україні дійсно народних партій?

Відповідально заявляю - нуль! І не треба мені розказувати, що олігархи й вирощені на їхні гроші політики теж є українським народом - це лише формально. Насправді ж всі партії, створені ними, за своєю суттю, цілями й наслідками діяльності аж ніяк не є народними. Вони - антинародні. Доведено протягом 27 років.

А тепер відповідально заявляю вдруге: перша дійсно народна, а щонайперше селянська політична партія, "Рух вільних селян", створена 27 січня 2018 року. Це день проведення установчого з'їзду, потім за місяць по всій території країни на підтримку створення партії було зібрано близько 17 тисяч підписів громадян - при достатніх 10 тисячах.

Для того, щоб називати "Рух вільних селян" першою дійсно народною партією, я маю всі підстави, але про них іншого разу.

Всі належні документи подані до Мінюсту для державної реєстрації партії 5 березня. А 5 травня отримано рішення про відмову в реєстрації - за повної відсутності підстав.

5 травня отримано рішення про відмову в реєстрації партії - за повної відсутності підстав

Такими могли б бути виключно порушення Конституції й законів України - їх нема.

Закон вимагає, у разі відмови в реєстрації, вказувати конкретні статті Конституції, законів України, які начебто порушені - у рішенні про відмову їх теж нема.

Бо нема чого вказувати.

І ви ніколи не здогадаєтеся, на яке "головне порушення" в документах партії посилаються усно керівники Мінюсту. Що на підтримку створення партії не зібрано підписи мешканців Севастополя!

"Головне порушення" - на підтримку створення партії не зібрано підписи мешканців Севастополя!

Відкрите, пряме, грубе і нагле знущання і порушення Конституції України, прав і свобод громадян!

Як передбачено законом, подаємо на ім'я міністра юстиції стопудово обґрунтовану скаргу.

Відмовляються розглядати і задовольняти!

Письмово звертаюся до президента України, як до гаранта додержання Конституції, прав і свобод людини і громадянина. Втручатися в подібні ситуації - його обов'язок.

Зустрічаюся з президентом, він двічі в моїй присутності спілкується по телефону з міністром юстиції, домовляється про нараду представників Мінюсту й партії - для знайдення законного рішення.

Зустрічаємося з профільним заступником міністра юстиції, керівництвом департаменту реєстрації юридичних осіб.

Не повірите: замість елементарного виконання вимог закону, розгляду й задоволення скарги, скасування явно незаконного рішення про відмову в державній реєстрації партії пропонують вчинити підроблення документів партії і повторно подати їх на розгляд.

Пропонують вчинити підроблення документів партії і повторно подати їх на розгляд

Рівно те ж саме, що вони пропонували і до втручання президента. Робіть не по закону, а по їхніх "понятіях".

Які тут можуть бути коментарі?

Мінюст є центральним органом не тільки традиційної корупції у сфері юстиції, але й корупції політичної. Виявляється, зареєструвати партію неможливо, а купити за великі гроші - будь ласка. Але дехто взагалі не повинен мати можливості створити партію - і Мінюст справно оберігає політичну монополію олігархату.

Конституція, закони в Україні не працюють. У сфері державної служби процвітають кримінальні "понятія" і "договірняки". Система до такої міри прогнила, що чиновницька мерзота плює навіть на Конституцію і на високе звання її гаранта.

Але народ не дасть плювати на себе.

Аркадій Корнацький, народний депутат України

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олексій Арестович Військовий експерт
Сергій Сингаївський Письменник, перекладач
Євген Клопотенко Кулінарний експерт
Дмитро Кулеба Дипломат
Погода