Реброву не варто йти у помічники Шевченка

Головному тренеру збірної України бракує жорсткості

Збірна України - перший тренерський досвід для Андрія Шевченка. Враховуючи цю обставину, його роботу можна вважати не провальною. Чекав, що буде гірше. Найбільша проблема нині - відсутність результату. А це головний показник у спорті.

Андрій Шевченко не може поєднати власні наміри та можливості. Як гравець він свого часу виступав за "Динамо","Мілан","Челсі". На час виступів українця, ці клуби домінували в своїх чемпіонатах, грали із позиції сили. А от збірна України - не топ-команда. Має обмежений кадровий ресурс. На Євро-2016 одне із найсильніших поколінь українських гравців посіло останнє місце. Не забили жодного м'яча, не здобули жодного очка.

Побудова складної, сучасної, красивої гри в збірній зараз не на часі

Побудова складної, сучасної, красивої гри в збірній зараз не на часі. Потрібно виходити із наявних реалій. Бажання Шевченка та його штату поставити на перше місце гру - зіграло злий жарт.

Поки що наша збірна не може ментально грати в такий футбол. У чемпіонаті гравці діють простіше, а в збірній у них вимагають грати по-іншому. Потрібно більше переймати досвід не успішних футбольних країн, а тих збірних, які близькі нам за стилем. Більше звертати увагу на колективний футбол, наші сильні сторони. На основі цього розвивати своє бачення футболу, власну філософію.

Помічник Андрія Шевченка Рауль Ріанчо залишив національну команду. Тепер працюватиме в московському "Спартаку". Він працьовитий та емоційний тренер. Думаю, що його союз із екс-тренером збірної Михайлом Фоменком був би майже ідеальний. Іспанець вміє завести гравців, приділяє багато уваги тактиці, а авторитет та дисципліна Михайла Івановича дозволяли б йому завжди залишатися тільки помічником. Такої жорсткості Шевченку бракує. У будь-якій команді повинен бути тільки один головний тренер. Інакше виникає конфлікт інтересів. Головний тренер втрачає авторитет.

Зараз багато розмов, що Сергій Ребров може посісти місце Рауля в збірній. Це буде хибний крок. Реброву потрібно йти своїм шляхом, розвиватися як самостійному фахівцю, шукати відповідні можливості.

У наступному відборі збірна України має стати кращою

У наступному відборі збірна України має стати кращою. Насамперед, через те, що починають з'являтися молоді гравці. Тільки навесні в складі "Динамо" про себе голосно заявили Шапаренко та Бурда. Є талановитий воротар Лунін. У "Шахтарі" з цим важче, але є передумови для збільшення кількості талановитих українських футболістів.

Олег Федорчук, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Борис Ганицький Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Іван Козленко Культуролог, артменеджер
Ольга Волинська Медіа-експертка Центру "Форпост HELP"
Ігор Айзенберг Професор, завідувач кафедрою інформатики в Манхеттенському коледжі
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Погода