Ринок землі. Українці втратять останнє

Мораторій на продаж майбутнього

Прочитав пост, шановного мною, політтехнолога Олега Медвєдєва про мораторій на продаж землі. Там він порівнює мораторій із забороною продавати власну квартиру і наголошує, що іноземці і багатії не поспішають скуповувати наші квартири. Тому, власне, нам боятися цього у випадку продажу землі не треба.

Так от. Квартира, на відміну від землі, не є засобом виробництва і, тим більше, джерелом додаткової вартості. Скоріше вона проходить по статті реманенту, або, в кращому разі, складу продукції, утримання якого потребує витрат і капіталовкладень.

А тепер - вишенька на тортик. Якщо квартира переходить в розряд таких засобів виробництва і стає джерелом отримання прибутку, то тут - якраз і скуповується іноземцями та багатіями.

Якщо квартири стають джерелом отримання прибутку, то скуповуються іноземцями і багатіями

Яскравий приклад - Умань і Львів. В Умані вже цілі квартали поміняли своїх власників на іноземців. А у Львові знаю штук з двадцять квартир в центрі, власником яких є іноземець, який має прибуток із готельного бізнесу. А колишній власник квартири, працює у ній, в якості портьє і страшенно шкодує, що колись продав її за копійки від бідності. Отака аналогія.

А стосовно землі, то я був свідком кількох рейдерських захоплень фермерських господарств. І це при наявності всіх необхідних документів у фермерів. Тож, якщо навіть на досить заможних і захищених правом і значною силою, фермерів просто нападають і захисту вони не мають, то простих селян і бабусь просто зметуть. Бо одна справа захопити державну, загальнонародну власність, яку можна через суд повернути. А інша справа - захопити власність баби Марусі, просто давши їй по голові, або за допомогою праски, змусивши підписати продаж її клаптика.

Одна справа захопити державну, загальнонародну власність, яку можна через суд повернути. А інша справа - захопити власність баби Марусі

Пам'ятаєте ваучери, які мали гарантувати вам частину вашої власності у державі? Багато ви отримали від продажу їх? Зате вони сконцентрувалися в руках олігархів, які і захопили ту власність, заводи і пароходи. І це все під таку ж шарманку про ваше законне право на ту власність. У кого з вас були гроші, щоб купити обленерго, чи кондитерську фабричку?

Земля - останнє, що лишилося ще не дограбованим і не вкраденим в українців. А самі українці доведені до такого стану, що тікають в Польщу чи Словаччину, бо не мають змоги тут заробити. Це є складовою частиною демпінгу ціни на землю. От і думайте кому це вигідно.

Земля - останнє, що лишилося ще не дограбованим і не вкраденим в українців

Вас манять обіцянками про отримання грошей за ваш клаптик землі, а по факту вийде, що ви втратите останнє. Як ваучер на приватизацію. Задурно. І будете пхатися в Польщу без варіантів і без майбутнього.

Оригінал на Site.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода