Подвійний ідіотизм як прикриття політичної корупції

Про політичні афери

Заступник міністра агрополітики з питань розвитку фермерства Віктор Шеремета опублікував статтю "Подвійний мораторій на фермерські землі". У ній йдеться про законопроекти 8236 та 8236-1 і про "попрання справедливості" щодо фермерів.

Це той випадок, який називають "тихим жахом". Високопосадовець демонструє дрімучу правову безграмотність з питань, які перебувають у його віданні. Водночас вводить суспільство в оману.

Він начебто не розуміє, що не тільки законопроект, але й закон не передає землі у власність - закон лише створює передумови для цього; що фермерство не могло почати своє відродження "у перші дні незалежності України" - оскільки фермерства раніше просто не існувало; що право довічного успадковуваного володіння, відповідно до якого засновникам селянських (фермерських) господарств надавалася земля, ніколи не замінялося правом постійного користування і нікуди не щезало після того, як відповідна норма була вилучена із закону "Про СФГ".

Фермерство не могло почати своє відродження "у перші дні незалежності України" - оскільки фермерства раніше просто не існувало

Але далі ще цікавіше. Чиновник начебто не розуміє, що альтернативний законопроект (8236-1) відрізняється від "кабмінівського" (8236) тільки тим, що пропонує передавати всю отриману свого часу на праві довічного успадковуваного володіння землю у власність не фермерському господарству (юридичній особі), а засновнику СФГ або його спадкоємцю (фізичній особі).

Тобто, покласти власність не до правої, а до лівої кишені - або навпаки, що врешті решт одне й те ж.

Все простіше простого, але пан заступник міністра пропонує нам заблукати навіть не у трьох, а у двох соснах і підіймає бурю в склянці води щодо "пограбування" фермерів.

Шеремета пропонує нам заблукати у двох соснах і підіймає бурю в склянці води щодо "пограбування" фермерів

Насправді ж ніхто, крім отаких чиновників, як Шеремета, і отаких "захисників селян та фермерів", як автори альтернативного законопроекту 8236-1 (а це так звана партія "Батьківщина", яку насправді від самого початку треба було назвати "Антибатьківщиною"), не грабував і не грабує фермерів та селян - тільки такі чиновники й депутати.

Це "адна каманда", як каже Юлія Тимошенко. Одні приймали й продовжують приймати тупі й сволочні закони, інші тупо й по-сволочному обертають на шкоду фермерам навіть ті норми законів, які можна було б застосувати на їх користь.

Зараз вони під прикриттям демагогії щодо "пограбування фермерів" пропонують прийняти явно неконституційний закон щодо надання одним селянам-фермерам - безоплатно у власність у декілька разів більше землі, ніж іншим - "просто селянам".

Пропонують прийняти явно неконституційний закон щодо надання одним селянам-фермерам - безоплатно у власність у декілька разів більше землі, ніж іншим - "просто селянам"

Саме так - не на якусь там дрібницю, на сотку-другу землі, а більш ніж у десять разів!

Бо першим фермерам, як селянам-фізичним особам, давали в успадковуване довічне володіння здебільшого по 50 га сільгоспземель, а селяни-пайовики отримали в рахунок земельних часток (паїв) у середньому тільки по 4 з невеличким гектара.

І ось тепер "захисники селян і фермерів" пропонують дискримінувати "просто селян" і надати фермерам та їх спадкоємцям право безоплатної приватизації тих 50 га землі.

То де ж тут справедливість?!

Чому один селянин має отримати безоплатно у власність у декілька разів більше землі, ніж інший?!

Тільки тому, що він вступив до підконтрольної "Батьківщині" Асоціації фермерів і землевласників України і вони разом проштовхнули по квоті партії свою людину на посаду заступника міністра агрополітики?

А чи не жирно вам буде, панове "батьківщинівці", купувати для себе електорат народною землею?

А чи не жирно вам буде, панове "батьківщинівці", купувати для себе електорат народною землею?

А головне - чи не досить дурити людей завідомо незаконними обіцянками?

Адже ж розрахунок політиків-популістів тут очевидний: буде закон прийнятий, чи не буде, або якщо навіть і буде прийнятий, але не буде виконуватися чи буде скасований (що гарантовано, у разі прийняття антиконституційного закону) - їм все одно, вони вже мають "заслугу" перед фермерами, і будуть далі морочити їм голови своєю "турботою" про них.

Пора фермерам та селянам послати цих аферистів туди, куди вони заслуговують. І розпочати серйозну боротьбу за землю та достойне життя на ній.

Аркадій Корнацький, народний депутат України

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода