В українців комплекс меншовартості. Соромно навіть за успіхи

Потрібно думати своєю головою, а не копіювати що є в інших

В українців комплекс меншовартості. Соромно за те, що ціни на квартири в Києві під час матчу "Реал" - "Ліверпуль" виросли. Соромно перед іноземцями. Замість того, щоб думати як заробити на цьому гроші - нам соромно!

Якби в Нью-Йорку ціни на квартири виросли через якусь подію в 100 разів, нікому там соромно не було б. Усі поздавали б свої квартири. І, до речі, таким чином збили ціни.

Якби в Нью-Йорку ціни на квартири виросли через якусь подію в 100 разів, нікому там соромно не було б

Такий самий комплекс меншовартості в іншому. Реформи? Тільки іноземці знають як робити. Освіта? Тільки іноземні професори. Успішна реформа (ProZorrо)? Звідки ви її скопіювали? Відкрився VoxChina? То точно VoxUkraine скопіював VoxChina, а не навпаки.

Навіть популісти і ті посилаються на іноземців. Законопроект "Купуй українське"? Так подивіться як в США. І вся дискусія точиться навколо чи дійсно США захищає свого виробника чи ні. Заборона експорту лісу-кругляка? Так подивіться на політику Дональда Трампа щодо Китаю.

Реформатори говорять про "найкращі світові практики", не розуміючи, чому вони найкращі та як ці практики змінюються з часом і ситуацією.

Потрібно думати своєю головою, а не копіювати що є в інших. Чи якщо вже копіювати, то копіювати принципи, з розумінням, а не упаковку.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода