Час єдності. Чи вистачить нам сил зрушити гори?

Кого вибирати, коли вибирати нема з кого?

Подивишся на п'ятірку кандидатів у президенти - і хочеться не волю свою виявляти, а купити квиток в один кінець. Доїхати до Борисполя і полетіти подалі від усього цього.

У списку явно не вистачає ще генерала-людожера в лампасах з Буркіна-Фасо. З кільцем в носі. І якщо це все, що у нас є - значить в суспільстві щось зламане, не працює. Немає нових ідеалів. Замість цього, якась суцільна опора на традиції і звичаї, помножені на міфологізовані уявлення про реальність, на тлі помпезного вшанування історичних героїв з неминучим поваленням авторитетів, які існують.

Тут народ пропонує голосувати за Святослава Вакарчука. Чув, що він цілком може оголосити про участь у передвиборній гонці прямо на своєму концерті в серпні на Олімпійському. Розумний і активний хлопець, західна освіта, цінності. Плюс за ним, цілком ймовірно, стоять Державний департамент США і діаспора, та й взагалі, весь прогресивний світ.

Закінчується концерт і закінчується час загальної єдності, який дає сили і енергію звертати гори

Я з цим готовий погодитися, але в душі в черговий раз страшно боюсь розчаруватися. Ми ходили на концерти "Океан Ельзи" і підемо знову. Вони - супер-професіонали, і швидше за все, їх погляди на політичні події в Україні збігаються з нашими. Але що з того, якщо гурту вже 24 роки - майже стільки ж, скільки українській незалежності, а їх слухачі й далі залежні від хабарів, відкатів, бидла на дорозі та жлобів у відомствах. Закінчується концерт і закінчується час загальної єдності, який дає сили і енергію звертати гори. А далі - знову кожен сам за себе. Ось тут - ваша ділянка, а тут моя. А те, що посередині - нічиє, туди можна сміття викидати.

Так і живемо. Може потрібно концерт взагалі не закінчувати і не розходитися. 40 років - один концерт. А потім вийти і подивитися - як там зовні.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода