Конкурс на членів НКРЕКП: ті самі граблі, тільки в профіль

Поява незалежного регулятора повинна була підтвердити реальні кроки з реформування енергетичної галузі

Поява незалежного регулятора повинна була нарешті показати: Революція Гідності відбулась недаремно. І підтвердити реальні кроки по реформуванню енергетичної галузі України.

В Україні був прийнятий закон найкращого європейського зразка "Про національного регулятора — Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)". В ньому прописали чітку, прозору процедуру відбору кандидатів до складу комісії. Всі засідання конкурсної комісії повинні були відбуватись у режимі відкритих слухань. Із відео- та аудіофіксацією, в режимі трансляції на сайтах Верховної Ради та Адміністрації президента.

Але конкурсна комісія чомусь вирішила, що може змінити норми закону. Тому винайшла ноу-хау. Засіданнями конкурсної комісії вирішили вважати такі, де затверджуються документи порядку та умови роботи, відкриваються конверти з документами кандидатів і розглядається їх допуск до участі в конкурсу. Це підлягає відео- та аудіо- трансляції в режимі реального часу. А от співбесіди з кандидатами не вважати засіданнями і не транслювати наживо. Лише робити аудіозапис, який не транслюється на сайтах і не є доступним.

Як пояснити високопосадовцям, що суспільство змінилось і замовчувати таке зухвале нехтування законом не буде?

Мотивація — шокуюча. Мовляв, у кандидатів є приватна інформація, яка не підлягає публічному розголошенню. Цікаво, яка ж це інформація? Статки та майно кандидата відображені в декларації, досвід - в автобіографії, стан здоров`я - у медичній довідці. Всі вони надали згоду на спецперевірку, розголошення персональних даних.

Може під приватною інформацією мається на увазі зв'язки з олігархами або відношення до політичних сил? Так суспільству ця інформація теж вкрай необхідна.

Таке рішення конкурсної комісії є незаконним, спотворює процедуру відкритого конкурсу. Загрожує скасуванням результатів конкурсу, що в свою чергу призведе до зупинки регулювання ринків енергетики та комунального господарства.

Громадськість уже направила відкритого листа до президента України, прем`єр-міністра та голови Верховної Ради, де описала загрозу щодо незаконних рішень Конкурсної комісії і шляхи її вирішення.

Як пояснити високопосадовцям, що українське суспільство змінилось і замовчувати таке зухвале нехтування законом не буде?

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Клімкін Міністр закордонних справ України
Юрій Андрухович Письменник
Сергій Жадан Письменник
Марія Яковлєва Енергетичний експерт
Володимир В'ятрович Голова Українського інституту національної пам'яті