США завдає удару по російських дипломатах і розвідці

Набираймо поп-корн і вболіваймо за американців

Напевно, не всі друзі розуміють мої цуценячі радощі від розбору російсько-американських дипломатичних санкцій.

Пригадую, відвіз якось в Сполучені Штати батька в офтальмологічну клініку, де місцеве світило після кількох маніпуляцій аж руками сплеснуло - ой, яка краса! Я переклав здивований погляд батька, на що доктор з придиханням відповів, що працює над офтальмологічним словником, а виявлена у мого батька хвороба очей в такій класичній формі, що він би зробив честь для професора Яременка, розмістивши фотографію вражених ділянок його очей у своїй енциклопедії з підписом, кому належить ця клінічна краса.

Одним словом, усі дослідники калу по-своєму схиблені.

Бодання США і РФ навколо дипустанов прекрасне не лише через те, що супротивники демонструють глибоке знання і прекрасні навички застосування міжнародного права. А ще й тому, що якою красивою не було б гра росіян (о, так! вони уміють грати), я точно знаю, що вони програють. Це як дивитися страшний фільм, знаючи, що хороші хлопці наприкінці все рівно переможуть.

Якою красивою не була б гра росіян, вони програють

В чому "сіль" останнього рішення американців (США вимагають у Росії закрити консульство у Сан-Франциско та інші дипломатичні об'єкти. - Gazeta.ua)?

По-перше, вони обіцяли відповісти до вересня. Ну, і виконали обіцянку, а це вже ознака серйозного ставлення до партнера.

Далі, росіянам наказали до завтра закрити генконсульство в Сан-Франциско і якісь відділення посольства у Вашингтоні та генконсульства в Нью-Йорку. Ми так ще не можемо, але навіть те, що росіянам можна наказувати - вже надихає учитися і працювати далі.

Сан-Франциско. Немає жодного сумніву, що звідти росіяни бачать, чують і працюють по усьому західному узбережжю США, по "силіконовій долині". Цілком можливо, що закриття цієї установи може завдати удар і по якихось операціях росіян в тихоокеанському регіоні. Думаю, що з погляду традиційної і публічної дипломатії, і прихованої частини діяльності дипмісій генконсульство в Сан-Франциско має значно більше значення, ніж, скажімо. в Чикаго. Хоча, може бути і таке, що воно просто було відкрите останнім. Тим не менше, удар по інтересам РФ у США відчутний.

Жоден з дипломатів РФ не видворяється. Звичайно, співробітники генконсульства в Сан-Франциско можуть залишитися прекрасно проводити час на пляжах Каліфорнії, але будуть позбавлені можливості системно працювати, зв'язку, забезпечення. Вони стануть легкою ціллю для різних американських маніпуляцій - від відкликання дозволів на проживання (за правилами навіть оренда іноземними дипломатами квартир для проживання має відбуватися з дозволу держдепартаменту США) до вербування. Тому Росії доведеться їх кудись переводити.

Вашингтон і Нью-Йорк. Я не знаю деталей точно, але, швидше за все, мова йде про якісь додаткові приміщення чи будівлі, що використовуються для посольства та генконсульства.

В чому тут логіка? Росіяни давно володіють будівлями в Вашингтоні та Нью-Йорку, де розміщені посольство і генконсульство. Хоча ми знаємо з історії спроби американських спецслужб проникати (прослуховувати) в ці будівлі. Вони, природно, є найкраще захищені. Тому, за логікою, саме тут росіяни мають розміщувати резидентури ГРУ і СЗР. Очевидно, відповідні служби розрослись настільки, що для іншої активності вже не вистачало місця, тому підшуковувалися додаткові будівлі.

Це прекрасний спосіб на кілька місяців дезорганізувати роботу і резидентур російської розвідки, і дипломатів

Закриваючи додаткові приміщення, а також генконсульство в Сан-Франциско без видворення жодного російського дипломата, американці з інтересом спостерігатимуть за тим, як уся орава російських дипломатів і шпигунів втиснеться у те, що залишилось. Фактично, це прекрасний спосіб на кілька місяців дезорганізувати роботу і резидентур російської розвідки, і дипломатів.

При цьому, як і в Києві, в Москві американське посольство розміщене в одному комплексі, тому США більш-менш захищені від російських акцій відплати.

Враховуючи багатообіцяючу лавровську відповідь можна набирати поп-корн і спостерігати. Напевно на новому витку мова вже піде про резиденції послів, житлові комплекси для дипломатів і автотранспорт.

Уважно спостерігаємо, вчимось, вболіваємо за американців.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода