Подорожі українців до Білорусі небезпечні. Чому мовчить Київ?

Зникнення в Білорусі 19-літнього Павла Гриба порушує низку дуже серйозних питань

Моральний рівень союзників (Росії та Білорусі) після "зеленого коридору" під Іловайськом не обговорюється. Створювати провокації з 19-літнім інвалідом - це саме їх рівень. І те, що білоруси, можливо, самі в цьому конкретному випадку лайном не займалися, а лише хлібосольно дозволили робити це на своїй території своїм старшим братам\хазяям\спонсорам - це мало що змінює.

Але є питання до української держави.

Влада Білорусі не має повного суверенітету у питаннях безпеки

Перш за все, не чути жодних застережень про загрози на подорожі для українських громадян до Білорусі. Які-неякі рекомендації по Росії є. А з Білоруссю на догоду дипломатії Порошенка, для якого президент Лукашенко - друг, товариш і брат, очевидно будемо гратися і далі, ігноруючи беззаперечний факт, що влада північного сусіда не має повного суверенітету у питаннях безпеки?

Це ж далеко не перший подібний випадок. І те, що попередні (наприклад, із Сергієм Жаданом) закінчилися більш-менш благополучно для людей вдумливих має свідчити лише про одне - провокації на білоруській території проти українців були, є, і будуть.

Як реагувати? Асиметрично.

Слід відмовитися від посередницьких послуг Білорусі в рамках переговорів щодо війни між Україною та Росією

Окрім рекомендацій громадянам України утриматися від відвідання Білорусі я би вже почав думати над обмеженням можливостей білоруських державних перевізників здійснювати пасажирські перевезення між нашими державами. Доки загрози українцям не будуть усунені.

Ну, і оскільки Мінськ є небезпечним для українців, слід відмовитися від посередницьких послуг Білорусі в рамках переговорів щодо війни між Україною та Росією.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"